18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor 4. Haftasını 3 Puanla Kapattı

Ligin en çok teknik direktör değiştiren ve nedense bu huyundan vazgeçemeyen ekiplerinden bir tanesi Kayserispor. Ligin ilk haftasında alınan mağlubiyetten sonra Yalçın Koşukavak ile yollarını ayırarak Hikmet Karaman ile anlaşan Sarı-Kırmızılı ekipte şu anlık yüzler gülüyor.

Kayserispor’da Değişim

Hikmet Karaman’ın gelişiyle 3 maçta 7 puan toplayan ve oyununu iyi bir seviyeye doğru getiren Kayserispor, Hikmet Hoca’ya sezon boyunca koltuğu emanet edecek mi bunu zamanla göreceğiz. Her ne kadar Anadolu kulüplerinin düşmeye yakın çağırdığı bir hoca olarak bilinse de Hikmet Karaman özellikle 2020/2021 sezonunda Ankaragücü ile gösterdiği performans ile tecrübesinin değerini kanıtlamıştı. Kayserispor’un başında da buna benzer bir görüntü sergileyen deneyimli teknik adamın farklı oyunculardan verim alması da oldukça önemli.

Ligin 4. Haftasında oynanan Kayserispor-Kasımpaşa maçında da yapılan değişikliklerin neredeyse hepsinde oyuncuların girdikleri anda oyuna etki etmesi de bu verimliliği gösteren önemli göstergelerden birisi. Her bir oyuncunun ayrı değerlendirilmesi gerekmekle birlikte Mame Thiam’a da ayrı bir ekleme yapmak gerekli.

Mame Thiam Kayserispor için sezon boyunca oldukça kritik bir oyuncu olabilir. Dün Bernard Mensah’ın bireysel yetenekleri ile attığı nefis golde de hem tek topu hem de defansı açan koşusuyla Kayseri adına oldukça kıymetli işler yapmış oldu.

Analiz

Hikmet Karaman, futbol adına çok düşünen ve kafa yoran bir teknik adam. Futbola dair duyduğu şevki verdiği her röportajda rahatça görmek de mümkün. Kasımpaşa karşısında da oldukça iyi bir analizle takımını sahaya süren Karaman bu çalışmanın meyvesini de 3 puanla aldı.

Evlere şenlik orta saha ve defans yerleşimi olan Kasımpaşa’nın yarı sahasına oldukça rahat geçen Kayserispor, fırsatları iyi değerlendirse daha da fazla gol atabilirdi. Oyuna 89. Dakikada giren ve 35 yaşında olan Manuel Fernandes’in yaptığı uzun koşuyu durduramayan ve neredeyse fark etmeyen Kasımpaşa’nın bu defansı karşısında oldukça fazla gol atabilirlerdi.

Değinildiği gibi Mame Thiam bu noktada da oldukça kritik olacak. Mustafa Pektemek, İlhan Parlak gibi en iyi zamanlarından uzak oyuncuların oluşturduğu santrafor hattının varlığı düşünüldüğünde bazı maçlarda bireysel yetenek Kayseri adına öne çıkacak.

Kayserispor yönetimi ve başkanı, altyapıdan Emre Demir ve Doğan Alemdar gibi oyuncuların çıktığı ve gelir kazandırdığı bir ortamda hocalarına daha fazla güvenirlerse Kayserispor için daha iyi işler yapmış olurlar.