24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİ’DE KOŞUKAVAK DÖNEMİNE GİRİLDİ

Süper Lig’de küme düşme hattının en büyük adaylarından biri olan sarı-kırmızılı ekip HES kablo Kayserispor Geçtiğimiz günlerde tecrübeli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile 6 maç takımı çalıştırılmasının ardından yollar ayrılmıştı.

Sarı-kırmızılı ekip HES kablo Kayserispor tarafından yapılan açıklama ile 2020-2021 sezonunun sonuna kadar teknik direktörlük görevinin başına genç isim Yalçın Koşukavak’ın getirildiği belirtildi.

Sarı-kırmızılı HES kablo Kayserispor yönetiminden 6 karşılaşmada boy gösteren  Hamza Hamzaoğlu  ve ekibi bu mücadelelerde 4 kez rakibi ile berabere kalmış ve 2 mücadelede ise sahadan mağlup ayrılan taraf olmuştu.

SEZON KOŞUKAVAK İLE BİTECEK

Süper Lig’de 2020/2021 sezonu itibarıyla 38 haftaya girilirken 37 hafta sonunda Beşiktaş karşısında alınan mağlubiyetin ardından sarı-kırmızılı ekip HES kablo Kayserispor’un teknik direktörlük koltuğunda oturan tecrübeli isim Hamza Hamzaoğlu yönetime istifasını sunmuş Kayserispor yönetimi ise bu istifayı kabul etmişti. 26 Nisan 2021 tarihi itibarıyla  ve Kayserispor’un teknik direktörlük görevine Yalçın Koşukavak’ın getirildiğini duyurdu.

Anlaşma HES Kablo  Kayserispor’un sosyal medya platformu olan Twitter’daki resmi hesabından açıklandı. Türkiye’de birçok kulüp çalıştıran Yalçın Koşukavak en son Süper Lig’de düşme mücadelesi veren yuka tel Denizlispor’un teknik direktörlük koltuğuna oturmuştu. genç teknik adam alınan kötü sonuçların ardından 28 Ocak 2021 tarihinde görevinden ayrılmıştı.

26 Nisan 2021 tarihi itibarıyla Kayseri’ye gelen 49 yaşındaki genç teknik direktör sözleşmeye imza atmasının ardından HES kablo Kayserispor‘un Kadir Has stadyumunda 28 Nisan 2021 tarihinde yukatel Denizlispor konuk edeceği karşılaşmada teknik direktör olarak takımın başında yer alması planlanıyor.

KİMSE DİKİŞ TUTTURAMADI

2020-2021 sezonuna gençlik teknik direktör Bayram Bektaş ile start veren HES kablo Kayserispor ardından tecrübeli teknik direktör Samet aybaba’yı göreve getirmişti. Samet Aybaba ile de istediği sonuçları alamayan sarı-kırmızılı ekip tecrübeli Hoca ile yolların ayrılmasının ardından Petrescu ile anlaşma sağlamıştı ancak Kayseri ekibi dikiş tutturmaya başaramadı.

Bu dönemin ardından okuma Aşina bir isim olan Uğur Kulaksız’ın birkaç hafta teknik direktörlük görevini yapmış olduğu HES kablo Kayserispor yaklaşık 6 hafta önce takımın teknik direktörlük koltuğuna tecrübeli isim Hamza Hamzaoğlu’na oturmuştu.

Sarı-kırmızılı HES kablo Kayserispor yönetiminden 6 karşılaşmada boy gösteren  Hamza Hamzaoğlu  ve ekibi bu mücadelelerde 4 kez rakibi ile berabere kalmış ve 2 mücadelede ise sahadan mağlup ayrılan taraf olmuştu.