18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayseri Fenerbahçelileri Gözüne Kestirdi

Teknik direktör belirsizliğini Çağdaş Atan ile halleden Kayserispor’da sıra transfere geldi, Kayseri, Fenerbahçeli yıldızları gözüne kestirmiş durumda.

Harcama limitlerinin belli olmasının ardından Süper Lig’in tüm kulüpleri hesap kitap işlerine gömüldü. Hemen ardından ise transfer çalışmaları başladı. Kayserispor da transfer için düğmeye basan takımlardan biri. Kayseri başkanı Berna Gözbaşı kadroyu koruyacaklarını söylese de Kayserispor’da bazı ayrılıklar gerçekleşti ve Çağdaş Atan’ın istekleri doğrultusunda eksik yerlere transfer yapmak için Kayseri yönetimi çalışmalara başladı.

Kayseri Pusuda

Transfer döneminde takımların transfer edecekleri oyuncular kadar kadrosunda düşünmedikleri isimler de önem arz ediyor. Özellikle üç büyük takımın kadrosunda yer vermeyeceği isimler Anadolu kulüpleri için her zaman çok cazip seçenekler olmuştur. Bu sene özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin takımın başına yeni hocalar getirmesi de bu kulüplerde daha fazla ayrılık olacağı şeklinde yorumlanıyor. Örneğin Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin başına geldiği anda direkt olarak kendi transferlerini istemiş ve kulüp yönetimi de bu doğrultuda çalışmalara başlamıştı. Yabancı sınırı da düşünüldüğünde bu transferler, kadrodaki mevcut oyuncuların da takımdan ayrılması gerektiği anlamını taşıyor.

Kayseri 1

Basına sızan haberlere göre Jorge Jesus, Max Meyer ve Steven Caulker’i kadroda kesinlikle düşünmüyor. Fenebahçe ise bu oyuncuların yıllık ücretlerinden kurtulmak için herhangi bir bonservis ücreti talep etmeksizin onların ayrılmasına izin verecek. Kayserispor’un her iki oyuncu için de pusuda beklediği ancak bu konuda aceleci davranmak yerine oyuncuların yüksek yıllık ücretlerinin bir kısmını da Fenerbahçe’ye ödetmeyi düşündüğü konuşuluyor. Özellikle Steven Caulker’i Çağdaş Atan’ın çok istediği ve Kayserispor’un en azından Caulker konusunda daha kararlı ve somut adımlar atmayı planladığı öğrenildi.

Kafalardaki Soru İşaretleri

Bu iki oyuncunun yeteneği konusunda Kayseri cephesinde en ufak bir şüphe yokken Max Meyer’in geçtiğimiz sezonu oynamadan geçirmesi ise kafalarda soru işaretlerine neden olmuş durumda. Steven Caulker ise geçtiğimiz sezonu Gaziantep formasıyla oynayarak geçirdi. Antep formasını ligde 24 maçta giyen Steven Caulker 2 de gol atmıştı. Max Meyer ise kiralık gittiği Danimarka kulübü Midtjylland’da hiç forma şansı bulamadı. Ligde iki maçta toplamda sadece 103 dakika forma giyen oyuncu gol ya da asist üretemedi.

Kayseri 2

Max Meyer’in 26, Steven Caulker’in ise 30 yaşında olması her iki oyuncuyu da cazip kılan bir başka unsur olmakla birlikte asıl büyük soru işareti ise oyuncuların mental durumuyla ilgili. Steven Caulker geçmişte ciddi sorunlar çıkaran bir oyuncuydu. Türkiye kariyerinde bu sorunları geride bırakmış bir görüntü çizen Caulker, bonservissiz ve makul bir ücretle gelmesi halinde Kayseri için gayet alınabilir bir risk olarak görülüyor. Max Meyer ise açıkçası tam bir kumar. Kendisi için kariyeri boyunca hiç bonservis ücreti ödenmemiş olan Meyer oldukça yetenekli bir oyuncu olmakla birlikte her zaman yüksek ücretlere imza atmış ama bunun karşılığını vermekte ise pek başarılı olamamış bir isim. Zaten Kayserispor’un asıl ısrarını Caulker özelinde göstereceği, Meyer konusunu ise bir fırsat transferi olarak gördüğü düşünülüyor.