4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİ BASKETBOL BU SEZONU ELİ BOŞ KAPATTI

Geçen sezonlara damgasını vuran Bellona Kayseri Basketbol bu sezon istediğini elde edemedi. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nin normal sezonunun sona ermesinin ardından Bellona Kayseri Basketbol Takımı ligi 10. sırada tamamlayarak play – offlara katılma şansını kaybetti.

Geçtiğimiz sezonlarda elde ettiği başarılar ile ülkemizde kadın basketbolunun önünü açan takımlar arasında yer alan Bellona Kayseri Basketbol Takımı bu sezon kendisinden beklenilen performansı sahaya yansıtamadı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’ni, 10 galibiyet, 16 mağlubiyet ile 10. sırada bitiren Kayseri temsilcisi, play – off mücadelelerinde sahne alamayarak normal sezonu tamamlamış oldu.

Bu sezon galibiyet şansını son saniyelere bırakan Bellona Kayseri Basketbol Takımı, 7 mücadeleyi bu şekilde tamamladığı için sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Salgın dolayısıyla haftalık maç sayılarının artmasından ve yaşanan sakatlıkların ardından başarılı oyuncuların kadroda yer alamamasından kaynaklı ciddi problem yaşayan Kayseri temsilcisi, yaşanan talihsizliklerin ardından gelecek sezona daha umutlu başlamak istiyor.

Bellona Kayseri Basketbol, son 10 yılda gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekerek ülkedeki kadın basketbol müsabakalarına yönelik ilgiyi artıran en önemli pay içerisinde yer alıyordu. 3 Avrupa ikinciliği, 1 Türkiye Kupası finali, 1 play – off finali ve 2 Avrupa Kupası yarı finalinde sahne alan Kayseri temsilcisi, bu sezonki performansıyla taraftarlarını oldukça üzdü.

Tyasha Harris Takımının En Skorer Oyuncusu Oldu

Bellona Kayseri Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nin normal sezonunu 10 galibiyet ve 16 mağlubiyet ile 10. sırada kapatırken, takımın en skorer ismi Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan Tyasha Harris oldu.

ABD’li oyuncu, Kadınlar Basketbol Ligi’nin 2020 – 2021 sezonunda 26 haftalık maç periyodunda 21 karşılamada görev aldı ve bu mücadelelerde toplam 402 satı bularak takımına skor yardımcı olan en önemli oyuncu oldu.

“Kayseri Temsilcisi Şansız Bir Sezon Geçirdi”

Bellona Kayseri Basketbol Kulübü’nün sportif direktörlük görevini yerine getiren Ahmet Bozbay, yaptığı bir basın açıklamasında takım olarak şanssız bir dönem geçirdiklerini ve ekipte sık sık yaşanan sakatlık problemlerinin elde edilen bu kötü sonucun en büyük etkeni olduğunu dile getirdi.

Öte yandan maddi açıdan sıkıntılı bir sezon geçiren kulübün rotasyonda küçülmeye gitmesine rağmen, kısıtlı bir bütçeyle umut vaat eden yabancı oyuncuları kadroya katarak başlanan lig mücadelelerine dikkat çeken Bozbay, takımın bir diğer sıkıntısını ise bu yabancı oyunculardan istedikleri performansları görememelerine bağladı.