25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kanarya’dan İkinci Teklif

Fenerbahçe transfer sürecinde karar verdiği isimlerde ısrarcı olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Ernest Nuamah’ı isteyen sarı lacivertliler, bir kere teklifte bulundukları hücum oyuncusuna transfer sürecinin tarihinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uzatılmasıyla birlikte tekrardan Ernest Nuamah’a teklif götürdü.

Peki Bu Israr Niye ?

Ganalı genç futbolcu daha 19 yaşında olmasın rağmen teknik adam Jorge Jesus’un merceği altında. Ernest Nuamah futbol kariyerine ilk olarak Right to Dream Academy ile başladı. Daha sonra Ocak 2022’de FC Nordsjaelland takımında oynamaya başlayan forvet oyuncusu, 10 Nisan 2022’deki takımının karşılaşmasında yaptıklarıyla maç sonunda maçın adamı olarak konuşuldu. FC Nordsjaelland takımında toplam 20 maça çıkan Ernest Nuamah, 6 gole adını yazdırmış.

Sarı lacivertliler ilk transferlerin başladığı zaman Ernest Nuamah’a teklif götürmüşlerdi. Fakat teklif karşısında 8 milyon euro bonservis bedeliyle karşılaşan Fenerbahçe, bonservis bedelini 5 milyona kadar indirmeyi hedeflediği söylenmekte. Ernest Nuamah’ın Danimarka takımı FC Nordsjaelland takımı ile 2026 yılına kadar sözleşmesinin sürmesi sarı lacivertlileri zor duruma soktu.

Transfer sürecinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 18 Şubat’a kadar uzatılması ile birlikte tekrar harekete geçen sarı lacivertliler Ernest Nuamah’a tekrardan teklif götürdüler. Sarı lacivertlilerin teknik adamı Jorge Jesus, Ernest Nuamah konusunda fazlasıyla ısrarcı olması dikkatten kaçmıyor. Bunun sebepleri arasında ise genç Ernest Nuamah’ın hızı olduğu da biliniyor. Teknik adam Jorge Jesus’un en dikkatini çeken özelliğinin top ile birlikte hızlanabiliyor olması ve hızını kaybetmemesi oldu. Ayrıca genç Ernest Nuamah, sol kanat dışında aynı zamanda sağ kanatta ve santrforda oynuyor olabilmesi hızının yanında bir avantaj daha katıyor. Teknik adamın gözünden kaçmayan Ernest Nuamah’ın bu yetenekleri sonucu Fenerbahçe ikinci kez teklif götürdü.

Transfer Ne Zaman Netleşecek ?

Sarı lacivertlilerin teknik adamı Jorge Jesus ikinci kez götürülen teklifin bu sefer olumlu olacağını düşünürken böyle bir genç yeteneği kadroya dahil etmekte de ısrarcı. Transfer sürecinin tamamlanmasına az kaldığı şu günlerde gözler Danimarka kulübü FC Nordsjaelland’a ve akabinde Ernest Nuamah’a çevrildi.

Şampiyonluğu garantilemek isteyen teknik direktör kadrosunu ara dönem transferleriyle daha da güçlendirmeye karar vermiş. Süper Lig başında estirdiği rüzgarın biraz dinmiş olması teknik adam Jorge Jesus’ta hiç endişeye yol açmadı. Aksine fırtına öncesi sessizliğe bürünen teknik adam karar verdiği transferlerinin olumlu sonuçlanmasıyla Süper Lig’in geri kalanına hızlı bir dönüş yapacağı ve fırtına estireceğe benziyor.

Gözler bu haftaki transfer açıklamalarına döndü. Teknik adam Jorge Jesus ısrarcı olduğu bu transferde başarılı olabilecek mi ? Ernest Nuamah kadroya dahil olursa beklenen performansı gösterebilecek mi ? Her transfer peşinden birçok soru işareti getiriyor olsa da sezonun başlaması ile takımların performanslarını görmemize ve teknik adamların doğru kararlar verip vermediğini görmemize futbolseverler olarak az kaldı. Ligin başlamasına az kaldığı şu günlerde heyecan dorukta…