4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

İkinci Yarıda Bambaşka Bir Kayserispor Olacak

Kayserispor Kulübü asbaşkanı Mustafa Tokgöz, takım ve ikinci yarı ile alakalı açıklamalarda bulunarak ikinci yarıda sahada bambaşka bir Kayserispor görüleceğinin müjdesini verdi. Takımın çok iyi bir hava yakaladığını belirtti. Süper Lig’in birinci yarısında Kayserispor, üç teknik adam değiştirdi. İkinci yarıda ise takımı 2012-2013 yıllarında çalıştıran Robert Prosinecki’n çalıştıracağını hatırlattı. Yaptığı açıklamada sayın Tokgöz, takımın çok iyi hazırlık dönem, geçirdiğini, takımdaki futbolcuların ve yeni dahil olan futbolcuların moral ve motivasyonlarının çok iyi olduğunu ifade etti.

Kayserispor Kendini Yeniliyor

Kondisyonları yerinde olan oyuncular, ikinci yarının ilk maçını deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile gerçekleştirecek.  Aytemiz Alanyaspor’u yenerek iyi bir başlangıç yapmayı hedefleyen Kayserispor, Berna Gözbaş’ın başkan olmasıyla da yeni bir yapılanmaya girdi. İkinci yarıda takımın daha iyi futbol oynayacağına dair inançlarının tam olduğunu söyleyen Tokgöz, devre arası kampta teknik heyette ve futbolcularda gördükleri heyecanın bunun ispatı olduğunu belirtti. Kayserispor’un ligde kalacağına futbolcuların ve teknik heyetin de inandığını ifade eden Tokgöz, daha önce Kayserispor’da görev yapan yeni teknik direktör Prosinecki’yi taraftarların da benimsediğini söyledi. Daha önce takımda iyi bir süreç geçirmiş olan teknik adamın Kayserispor’u hak ettiği yerlere taşıyacaklarına inandıklarını belirtti.

Ligin son aşamasında transfer konusunda ve mali konularda sorunlar yaşayan takımın daha dikkatli hareket etmesi gerektiği değerlendirmesini yapan asbaşkan Tokgöz, takıma katkı sağlayacağını düşündükleri transferler yaptıklarını ifade etti. Nokta atışlar yaptıklarını ve alınan puanlarla takımdaki birlik ve beraberlik ruhunun daha da artacağını ve böylece daha güçleneceklerini ifade etti.