18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

İbrahim Akdağ Ayrıldı

Kayserispor’un tecrübeli ismi İbrahim Akdağ, biten kontratını uzatmadı ve Kayserispor’dan ayrıldı. Yakın zaman önce 2 yıllık Hatayspor macerasını geride bıraktığımız sezonun son maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklayan Ömer Erdoğan ile prensipte söz kesen Kaysersipor transfer tahtasındaki sorunlar sebebiyle bu anlaşamaya resmiyet kazandıramamış ve istediği transferlerin yapılamayacağını öğrenen Ömer Erdoğan Kayserispor’un başına geçmekten son anda vazgeçmişti.

Bu vazgeçişin ardından Kayseri cephesinde Ömer Erdoğan’a yönelik hafif dozda bir tepki yükselmiş ve hayallerimiz bütçelerden büyük söylemi ortaya çıkmıştı. Ömer Erdoğan ile anlaşamayan Kayserispor, Alanyaspor ile hem puan hem de oyun anlamında çok başarılı işlere imza atan genç teknik adam Çağdaş Atan ile anlaşmıştı. Çağdaş Atan’ın imza töreni sırasında da bütçe meselesi oldukça fazla konuşulmuş ve kulüp başkanı Berna Gözbaşı, sadece Kayserispor’un değil her takımın transferde sorunlar yaşadığını, ancak Kayserispor’un iyi bir kadrosu olduğunu ve en büyük şanslarının kadronun korunması olduğunu belirtmişti. Ancak kadronun korunacağını söyleyen Başkan Berna Gözbaşı’nın söyleminin aksine Kayserispor’un önemli oyuncusu İbrahim Akdağ takımdan ayrıldı.

İbrahim Akdağ 1

İbrahim Akdağ As Oyunculardandı

Geçtiğimiz sezon 58 maç üzerinden oynanan Süper Lig’de 32 maçta forma giyen tecrübeli orta saha oyuncusu, sadece 3 maçta yedek kulübesinde oturdu. 2 maçı sarı kart cezası sebebiyle kaçıran İbrahim Akdağ, bir maçta da sakatlığı sebebiyle görev alamamıştı. Sezon boyunca 1 gol atıp 2 de gol pası veren İbrahim Akdağ, 11 maçta sarı kart gördü. Maçların çoğunda defansif orta saha olarak görev yapmasına rağmen zaman zaman merkez orta saha olarak da oynadı.

Oldukça mücadeleci ve sert bir oyuncu olan Akdağ, sadece 1 maçı sarı kart cezası sebebiyle kaçırdı. 30 yaşındaki mücadeleci orta saha bunu sert yapısına rağmen tecrübesine borçlu aslında. .Çünkü oynadığı neredeyse her maçta rakip ile ciddi ikili mücadelelere giren Akdağ, pek çok pozisyondan tecrübesi sayesinde kart almadan sıyrıldı.

İbrahim Akdağ 2

Eyüpspor’a Gidebilir

Çıkan transfer haberlerine göre İbrahim Akdağ ile Eyüpspor ilgileniyor., 1. Lig’e yükseldiği ilk sezonda kendisine Süper Lig hedefi koyan v e aslında oldukça da iyi bir lig geçilmesine rağmen Süper Lig biletini play off’lar sonucunda kaçıran Eyüpspor, 2022 23 futbol sezonunda hedefi mutlak suretle Süper Lig olarak belirlemiş durumda. Bu hedef doğrultusunda kadrosunu Süper Lig tecrübesine sahip isimlerle güçlendirmeyi arzu eden İstanbul kulübünün transferdeki önceliklerinden birisi İbrahim Akdağ.

Oyuncunun Kayserispor ile sözleşmesinin bitmiş olması sebebiyle bonservisin elinde olması transferi kolaylaştıran önemli bir etken. Diğer yandan bazı kaynaklarda ise İbrahim Akdağ ile çoktan anlaşıldığı ve işin imzaya kaldığı belirtiliyor. Anlaşma ücretine yer verilmeyen kaynaklarda anlaşma süresinin ise 3 yıllık olduğundan bahsediliyor. Bu ayrılığa Kayserispor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Çağdaş Atan’ın nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu.