18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Hes Kablo Kayserispor’un İlk Yarı Performansı

Süper Lig ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor, ligin 21. Haftasında en son deplasmanda Fenerbahçe ile oynadığı ve 3 – 0 mağlup olduğu maçın ardından ilk yarıyı tamamladı.

Süper Lig’in ilk yarısında 20 maçta sahaya çıkan teknik direktör Dan Petrescu yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor, 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı.

Oynadığı bu maçlarda toplamda 19 puan toplayan sarı kırmızılı takım, ligin ilk yarısını 17. sırada düşme potasının hemen üzerinde tamamladı.

Öte yandan ligin ilk yarısında oynadığı 20 maçta 14 gol atan Hes Kablo Kayserispor, kalesinde 26 gole ise engel olamadı. Hes Kablo Kayserispor, ligin ikinici yarısındaki ilk maçını ise 30 Ocak Cumartesi günü deplasmanda Kasımpaşa’ya karşı oynayacak.

3 Futbolcu Kadro Dışında Kaldı

Hes Kablo Kayserispor’da Süper Lig’in ikinci yarısının hazırlıkları devam ederken 3 futbolcu kadro dışında kaldı. Kadrosunu güçlendirmek isteyen ve ligin alt sıralarında üst sıralarına doğru yükselmek isteyen Hes Kablo Kaysersipor’da bundan sonra Manuel Fernandes, Wilfried Kanga ve Harrison Manzala sarı kırmızılı takım yer almayacaklar.

Sezon öncesi transfer döneminde büyük umutlarla transfer edilen fakat beklentileri bir türlü karşılayamayan Manuel Fernandes, Wilfried Kanga ve Harrison Manzala, bundan böyle takımdan ayrı olarak çalışacaklar.

Yardımcı antrenör eşliğinde kendilerine belirlenen program dahilinde çalışacak olan Manuel Fernandes, Wilfried Kanga ve Harrison Manzala, başka takıma gitmek isterlerse ve kendilerine takım bulabilirlerse Hes Kablo Kayserispor’dan ayrılacaklar.

Kadro Dışında Kalan Futbolcuların İlk Yarı İstatistikleri

Süper Lig’in ikinci yarısı için çalışmalarını sürdüren Hes Kablo Kayserispor’da Manuel Fernandes, Wilfried Kanga ve Harrison Manzala kadro dışında kaldılar.

Sezon öncesinde büyük umutlarla gelen fakat düşük performans sergileyen Manuel Fernandes, Wilfried Kanga ve Harrison Manzala bundan böyle takımdan ayrı olarak kişisel progromlarını sürdürecekler.

Süper Lig’in ilk yarısında Manuel Fernandes, sarı kırmızılı forma ile 11 maçta sahaya çıkarak 495 dakika görev aldı fakat gol veya asist katkısı sağlayamadı.

Harrison Manzala ise sadece 4 maçta formaya giyerek 123 dakika görev alabildi. Hes Kablo Kayserispor’un gol umudu olan Wilfried Kanga ise 14 maçta forma giydi ve 919 dakika görev alarak sadece 2 gol atabildi.