25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Hes Kablo Kayserispor’daki Son Gelişmeler

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu düşme potasının hemen üzerinde tamamlayan Hes Kablo Kayserispor, sahaya çıktığı 40 maçta 9 galibiyet, 14 beraberlik ve 17 mağlubiyet alarak toplamda 41 puanı hanesine yazdırdı ve 17. sırada ligi bitirdi.

Süper Lig’in özellikle son haftalarında hatta son maça kadar kümede kalma mücadelesi veren Hes Kablo Kayserispor, ligde kalmayı başardı. Sezonun genelinde inişli çıkışlı bir performans sergileyen Hes Kablo Kayserispor’da Doğan Alemdar, İlhan Parlak, Pefro Henrique, Uğur Demirok, Kvrzic, Alibec gibi futbolcular ön plana çıkmış oldu.

Doğan Alemdar’ın Bonservis Bedeli Belli Oldu

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 17. sırada tamamlayarak ligde kalmayı başaran Hes Kablo Kayserispor’da gözler gelecek eszon kadro yapılanmasına çevrildi. Bilindiği üzere bu sezon sarı kırmızılı takımda sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri de gen kaleci Doğan Alemdar oldu.

Hes Kablo Kayserispor ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Doğan Alemdar’ın bonservis bedeli belli oldu. Gelen bilgilere göre Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, genç file bekçisinin bonservis bedelinin 4 milyon euro olduğunu açıkladı. Doğan Alemdar ve Hes Kablo Kayserispor henüz resmi bir teklif almasa da yurt içinden ve yurt dışından görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Doğan Alemdar’ın Kariyer Geçmişi

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Hes Kablo Kayserispor’da başarılı bir sezon geçiren Doğan Alemdar, kalecilik kariyerine Hes Kablo Kayserispor’un U2 takımında başladı. 2018 – 2019 sezonunda burada oynamaya başlayan genç file bekçisi, sahaya çıktığı 22 maçın hepsine ilk 11’de başladı. Daha sonra Hes Kablo Kayserispor’un U19 takımında oynamaya başlayan Doğan Alemdar, 4 maçta oynadı.

Ardından 2019 – 2020 sezonunda Hes Kablo Kayserispor’un A takımında 1 maça çıkan Doğan Alemdar, daha sonra tekrardan Hes Kablo Kayserispor’un U19 takımında oynamaya devam etti. 2019 – 2020 sezonunda Hes Kablo Kayserispor’da U19 formasıyla 16 maça çıkan 18 yaşındaki file bekçisi, 2020 – 2021 sezonunda tekrardan A takıma yükseldi. Geride bıraktığımız sezonda ise Doğam Alemdar, Hes Kablo Kayserispor ile Süper Lig’de maçta takımının kalesini korudu.