20 Haziran 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor'da koronavirüs isyanı

HES Kablo Kayserispor’da Koronavirüs İsyanı Geldi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir tarafından ülekemizdeki liglerin seyircisiz olarak devam edeceği açıklanmıştı. Bu kararın ardından birçok kulüpten karara itirazlar yükselmişti. Hes Kablo Kayserispor’da koronavirüs isyanı için ilk açıklama yapan kulüplerden biri oldu. Önce kulüp başkanı Berna Gözbaşı sosyal medya hesabından ”Bu durumda liglerin devam ettirilmesi insan haklarına aykırı” diyerek dert tepki göstermişti.

Berna Gözbaşı: Futbolcular Maça Çıkmak İstemiyor

Sosyal medyada yaptığı açıklamadan sonra bir televizyon kanalına liglerin devamı kararı hakkında değerlendirmelerde bulunan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ”Furbolcuların maça maskeyle çıkması mı gerekecek? Bu olamaz. Futbolcular karşılaşmaya çıkmak istemiyor. Ortada can konusu var, başkasının hayatı hakkında karar vermek insan haklarına da aykırı.” diyerek tepki gösterdi.

Diego Angelo: Bizde İnsanız, Lütfen Ligi Durdurun

Ülkemizde uzun yıllardır forma giyen Kayserispor’un tecrübeli savunma oyuncusu Diego Angelo sosyal medya hesabından devletin insanlara evde kalmasını söylerken futbolculara sahaya çıkın denilmesine sert çıktı. Diego ”Bizler de insanız, hayatımız söz konusu iken futbol oynamak istemiyoruz. Lütfen ligleri durdurun.” çağrısında bulundu.

Bernard Mensah: Bizi Neden Önemsemiyorlar?

Kayserispor’un başarılı orta saha oyuncusu Bernard Mensah da Kayserispor’da koronavirüs isyanı açıklamasında bulunanlardan. Bernard Mensah sosyal medya hesabından ”Ortada ciddi bir hastalık var. Hayatımız bizim için en değerli şey. Hala ligi sürdürmek isteyenler bizi neden önemsemiyorlar?” dedi.