5 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor Kasımpaşa

HES Kablo Kayserispor Kasımpaşa Mücadelesine Hazır

Süper Lig’de kümede kalma potasını yakından ilgilendiren karşılaşmada son sırada bulunan HES Kablo Kayserispor İstanbul’da Kasımpaşa’ya konuk olacak. Kritik mücadele öncesinde sarı kırmızılıların 19 puanı bulunurken 16. sıradaki Kasımpaşa ise 20 puana sahip. İki ekip içinde hayati değere sahip olan bu karşılaşmada son haftalarda kaybetmeyen Kayserispor 3 puan çıkarmak istiyor. Kayserispor Kasımpaşa mücadelesinin hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye geçti.

Ekipler 20. Randevuya Çıkıyor

Daha önce 19 kez karşılaşan Kasımpaşa ve Kayserispor mücadelelerinde Kayserispor’un açık ara üstünlüğü göze çarpıyor. Oynanan 19 karşılaşmada rakibini 9 kez mağlup eden Kayserispor sahadan 3 kez eli boş dönerken 7 karşılaşmada ise rakibine üstünlük sağlayamadı. Rakibine en son 2016 – 2017 sezonunda kaybeden Kayserispor bu karşılaşmadan umutlu. Kasımpaşa ile oynadığı son 6 karşılaşmada kaybetmeyen Kayserispor bu karşılaşmalarda 3 galibiyet ve 3 beraberlik çıkardı.

Kayserispor 4 Haftadır Kaybetmiyor

Transfer sezonunun ardından takımın oturması ile birlikte oynadığı son 4 karşılaşmada mağlup olmayan Kayserispor’da moraller yerinde. Son 4 karşılaşmada 2 galibiyet ve 2 beraberlikle 8 puan toplayan Kayserispor lige tutunmuştu. Kümede kalma hattındaki rakibi karşısında da 3 puan hedefleyen Kayserispor çıkışını sürdürmek istiyor.

Ev sahibi ekip ise 1 puan önünde olduğu rakibine karşı avantajını yitirmemek için mücadeleden puan çıkarmak istiyor. Ateş hattındaki zorlu Kayserispor Kasımpaşa mücadelesi yarın saat 13.30’da Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda Hüseyin Göçek yönetiminde oynanacak.