5 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor evde kal

HES Kablo Kayserispor Evde Kal Kararına Uyacak

Ülkemizde etkisini artıran koronavirüs tehdidi nedeniyle futbolun zirvesi dün yapılan görüşmede liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi kararını açıkladı. Yönetim, teknik heyet ve oyunculare ile bu tehdide rağmen liglerin devam etmesine en yüksek perdeden tepki gösteren HES Kablo Kayserispor camiası alınan kararın yerinde olduğunu düşünüyor. Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz ”Kayserispor evde kal kararına uyacak. Oyuncularımıza şehirde evlerinde kalmalarını söyledik.” dedi.

Musfata Tokgöz: Oyuncularımıza Yurt Dışı Yasağı Getirdik

Kayserispor Asbaşkanı ve Sözcüsü Mustafa Tokgöz ”Alınan kararın ardından takımımıza 3 gün izin verdik. 23 Mart tarihine kadar izinli olan teknik heyet ve oyuncularımıza yurt dışı yasağı getirdik. İzin süresince tesislerimizi tekrar dezenfekte edeceğiz ve gerekli önlemleri alacağız. Ayrıca dönüşte bütün oyuncularımıza yeniden testleri gerçekleştireceğiz.” dedi.

Tokgöz: Alınan Kararı Destekliyoruz

Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın almış olduğu liglerin ertelenmesi kararını başından beri dile getirdiklerini ve beklediklerini ifade etti. Tokgöz ”Ortada çok ciddi riskler vardı. Alınan kararı doğru buluyor ve destekliyoruz. Oyuncularımız da izin süresi boyunca şehirde evlerinde kalacak. Kayserispor evde kal kararına uyacak.” dedi.