4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Hasan Hüseyin Acar

Hasan Hüseyin Acar’a Transfer Teklifi

Hes Kablo Kayserispor takımında oynayan Hasan Hüseyin Acar son yaptığı açıklamada; Trabzonspor’dan güzel bir transfer teklifi aldığını fakat takımını zor durumda bırakmak istemediği içi kabul etmediğini açıkladı. Yaptığı açıklamada corona virüs nedeniyle liglerin zor duruma düştüğünü, antrenmanlarını evde bireysel yürüttüğünü ama yeterli olmadığını, sahalarda takımla birlikte idman yapmayı özlediğini söyledi.

Acar bu sıkıntılı günlerin en kısa zamanda geçeceğini ümit ederken; inşallah en kısa zamanda düzelir ve takımımla sahada idman yapabilirim dedi. Bir futbolcunun sahalardan uzak kalmasının onda olumsuz etkiler yaratacağını, bu kadar uzun süren bir aradan sonra 8 hafta maç oynayıp tekrar bir ara yapılması doğru olur mu bilemediğini de sözlerine ekledi. Bu yaşanan durumlar bir futbolcu için hiç de verimli değil aslında.

Acar Kayserispor’u Sevdiğini Açıkladı

Hasan Hüseyin Acar sezonun ilk yarısında gösterdikleri performansın iyi olmadığını, zorlu mücadelelerle karşı karşıya geldiklerini hatta kazanmaları gereken maçları kaybettiklerini söyledi. Kalan 8 haftalık süreçte daha zor maçların kendilerini beklediğini, Kayserispor’un ligde kalması için elinden geleni yapacağını ifade etti. Ayrıca takımını çok sevdiğini ama kendisinin başka hayalleri ve idealleri olduğunu da açıkladı.

Bu hayallerin arasında Avrupa’da futbol oynamak olduğunu söyleyen Acar, Trabzonspor’un yanı sıra Azerbaycan Milli Takımından da teklif aldığını fakat kendi ülkesinin milli formasını giymeyi tercih ettiğini belirtti. Ayrıca Galatasaraylı oyuncu Mario Lemina’yı ve Trabzonsporlu oyuncu Jose Sosa’yı çok beğendiğini sözlerine ekledi.