24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Harcama Limiti Belli Oldu

2022 23 futbol sezonu için kulüplerin harcama limitleri belli oldu. Türkiye’de en yüksek harcama limiti 1 milyar 545 milyon 820 bin 482 lira olarak Galatasaray’a verildi. Kayserispor ise 2022 23 futbol sezonunda en fazla 190 milyon 855 bin lira harcayabilecek.

Kayserispor ile teknik direktör Ömer Erdoğan prensipte anlaşmışken imza aşaması sırasında sorun olan ve imzaların atılmasını engelleyen transfer tahtası ve harcama limiti nihayet belli oldu. Kayserispor yöneticilerinin halihazırda benzer bir oran olarak hesapladığı limit, Ömer Erdoğan’ın hayalindeki kadroyu karşılamaktan uzak olacağı için Ömer Hoca Kayserispor’a gelmekten vazgeçmişti.

Ömer Erdoğan sonrasında hızlı aksiyon alan Kayserispor yönetimi, Çağdaş Atan ile prensip anlaşmasını yapmış ve genç teknik adamı Kayseri’ye davet etmişti. Kayseri’de tarafların sevgi gösterisiyle karşılanan Çağdaş Atan, kalabalık bir katlımın eşliğinde kendisini 1 yıllığına Kayserispor teknik direktörü yapan sözleşmeyi imzalamıştı.

Harcama limiti 1

Harcama Limiti En Büyük Merak Konusuydu

Ömer Erdoğan’ın son anda anlaşmadan vazgeçmesine neden olan, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın üzeri kapalı da olsa her konuşmasında değindiği ve hatta Çağdaş Atan’ın imza törenine bile damga vuran harcama limiti Kayserispor taraftarlarının da en çok merak ettiği konuların başında geliyordu. Çağdaş Hoca’nın imza töreni sırasında öne çıkan ”Hayallerimiz bütçelerden daha büyük.” sözleri de yine aslında bu konu ile alakalıydı.

Bu merak konusu açıklığa kavuştuğuna göre artık yeni sezon için bir an önce gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor. Çağdaş Atan genç ve başarılı bir teknik adam ama tercih ettiği oyun bazı özel mevkiler ve oyuncuları mecbur kılıyor. Harcama limiti belli olduğuna göre mevcut limitler içerisinde eksikliği mutlak olan bölgelere gerekli takviyelerin yapılması bekleniyor. Her ne kadar Başkan Berna Gözbaşı kadromuz zaten iyi ve kadroyu koruduk, bu büyük bir avantajımız minvalinde açıklamalar yapsa da sınırlı da olsa Çağdaş Atan’ın bazı istekleri illa ki olacaktır. Özellikle santrafor ve kalede sözleşmesi biten oyuncularla anlaşma sağlanamazsa bu bölgelere mutlak suretle takviye gerekecek. Kayserispor yönetimi ve Çağdaş Hoca’yı önümüzdeki günlerde ciddi matematiksel hesaplar bekliyor gibi görünüyor.

Harcama Limiti 2

Mehmet Eray Özbek ile İmzalar Atıldı

Transferde çok da fazla hareket imkanı olmayacak gibi görünen Kayserispor’da alt yapıya dönüleceği ve orada çok yetenekli oyuncular olduğu hatta o oyuncuların bu harcama limitini bir fırsat olarak gördükleri söyleniyordu. Bu söylentilerin ilk somut adımları da atılmaya başlandı.

Alt yapının önemli yıldızlarından Mehmet Eray Özbek ile 4 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı. Merkez orta saha, sol kanat ve on numara pozisyonlarında görev yapabilen yetenekli oyuncunun 2022 23 futbol sezonunda sık sık forma şansı bulması bekleniyor. 2003 doğumlu olan 19 yaşındaki futbolcunun gelecekte Kayserispor için çok önemli bir isim olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Alt yaş kategorilerinde milli takım formasını da giymiş olan Mehmet Eray için, yeterli forma şansı bulursa A milli takım kapılarının bile açılabileceği konuşuluyor.