25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Galatasaray Transferde Hareketli Günler Geçirecek

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sadece 90 dakika uzaklıkta yer alıyor. İlk maçta 3-2 mağlup ettiği Molde’yi ikinci maçta İstanbul’da ağırlayacak olan Galatasaray, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde grup aşamasına katılacak. Galatasaray’ın gruptaki rakiplerini belirleyecek olan kura çekimi, 31 Ağustos 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Başkanvekili Erden Timur, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılımın kesinleşmesinin ardından kadroyu yıldızlar ile donatmaya hazırlanıyor. Gelin, Galatasaray’ın transfer gündemine yakından bakalım!

Sergio Ramos Galatasaray’a İmza Atmaya Hazırlanıyor

İsmi haftalardan bu yana Galatasaray ile anılan Sergio Ramos’un transferinde sona gelindi. Aslında oyuncunun Galatasaray ile görüştüğü ve anlaşmak üzere olduğu tahmin edilen bir husustu. Avrupa’da transfer döneminin bitmesine kısa bir süre kala halen daha bir kulübe imza atmayan İspanyol stoperin önünde Galatasaray ve Suudi Arabistan olmak üzere iki seçenek vardı. Alman basını, Sergio Ramos’un Galatasaray’a transferinin tamamlandığını iddia ediyor. İspanyol oyuncu, sarı kırmızılı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmasının resmileşmesinin ardından Türkiye’ye gelerek kendisini Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza atacak. Oyuncu ile yüksek ihtimalle 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak.

Victor Nelsson Ayrılık Kararı Aldı

Sergio Ramos’un Galatasaray’a gelmesi taraftarları fazlasıyla sevindirecek gibi duruyor. Ancak, bu durumdan memnun olmayan birileri de olabilir. Victor Nelsson, 2021 yılının Ağustos ayında yedi milyon Euro karşılığında Kopenhag’dan Galatasaray’a transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon elde edilen şampiyonluğa büyük katkıda bulunan Danimarkalı yıldız, Avrupa kulüplerinin transfer listesine girmeyi başardı.

Alman basınındaki iddialara göre Sergio Ramos’un Galatasaray’a gelmesinin ardından Victor Nelsson ile de yollar resmi olarak ayrılacak. Yedek kalmaya niyeti olmayan 1998 doğumlu stoper, yönetimden ayrılık için izin istedi. Galatasaray, Victor Nelsson’un satışından minimum 18 milyon Euro gelir elde edecek.

Merkez Orta Saha Transferi Netleşiyor

Galatasaraylı taraftarlar, uzun süreden bu yana merkez orta saha hayali kuruyorlar. Bugüne kadar çok sayıda futbolcunun isminin Galatasaray ile anıldığından bahsedebiliriz. Ancak, başkanvekili Erden Timur, her zaman daha iyisini hedeflediği için merkez orta saha transferinde beklemeyi tercih etti. Güncel tarih itibariyle, Nicolas Dominguez, Tanguy Ndombele ve Thomas Partey’in Galatasaray’ın transfer listesinde olduklarından bahsedebiliriz. Bu üç isimden birisi, kendisini Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza atabilir. Buna ek olarak, şu ana ismi hiç geçmeyen birisi de Galatasaray’a transfer olabilir.

Ayrılacak İsimler Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Galatasaray, merkez orta saha ve stoper transferi yaptığı takdirde kadrosundaki bazı oyuncular ile de yollarını ayırmak zorunda kalacak. Sezon başından bu yana takımdan ayrı olarak çalışan Christian Luyindama ile kesin olarak gidecek. Fredrik Midtsjö’nün yeni adresinin Pendikspor olacağı söyleniyor. Sergio Oliveira da transfer görüşmeleri yapmak adına yönetimden izin istedi. Leo Dubois da uygun bir teklif geldiği takdirde Galatasaray’dan ayrılmak istiyor.