18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Galatasaray Sol Bek İçin Sürpriz İsim İle Anlaşmaya Yakın

Bu sezon süper lig de sezon balında kurdukları güçlü kadro ile şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olan sarı kırmızılı takım Galatasaray son haftalara liderlik koltuğunda giriyorlar.

Sezon başında birçok tecrübeli isim ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon sonu yaz transfer dönemine de hazırlıklarını yapıyorlar.

Gelecek sezon süper lig de şampiyonluk halinde devler ligin de Avrupa ‘ da güçlü bir kadro ile yer almak isteyen sarı kırmızılı yönetim transfer çalışmalarında sürpriz bir sol bek ile başladılar.

Sol bek için bu sezon geçici olarak Hatayspor ‘ dan sezon sonuna kadar kiralık olarak kadroya katılan Sam Adekugbe ile dolduran sarı kırmızılı takım sezon sonun da daha güçlü bir isim ile yollarına devam etmek istiyor olacaklar.

Sol bek için transfer listesinin ilk sırasında yer alan isim ise Alman’ ya da Bundesliga ekiplerinden olan Mainz 05’ in 26 yasındaki İspanyol sol beki Aarón Martín oldu.

26 yasındaki İspanyol sol beki Aarón Martín ‘in Bundesliga ekiplerinden olan Mainz 05 ile de sezon sonunda sözleşmesi de bitecek olması nedeni ile sarı kırmızılı takımın oyuncu üzerindeki ilgisi de artmış durumda.

Bonservis bedeli ödemeden kadrosunu güçlendirebileceği bir isim olan İspanyol sol bek Aarón Martín’ in sarı kırmızılı takıma da sıcak baktığı biliniyor.

Erden Timur ‘ da İspanyol oyuncunun transferi için ilgilendiklerini açıklarken Galatasaray ‘ a sezon sonun da katılması muhtemel isimlerden birisi olacak.

AARON MARTİN DAHA ÖNCEDE SARI KIRMIZILI TAKIMIN GÜNEMİNE GELMİŞTİ

26 yasındaki İspanyol sol beki Aarón Martín daha önce sarı kırmızılı takımın da gündemine gelen isimlerden birisi olurken bonservis bedeli nedeni ile transfer den vaz geçilmişti.

İspanyol oyuncuya ilgisini kaybetmeyen sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon sonunda bu kez Aarón Martín’ i kadrosuna katmaya çok yakın.

Aarón Martín’ in menajerliğini yürüten Mesrun İzet oyuncusunun sezon sonunda Alman ekibi olan Mainz 05 ile yollarını ayırmak istediği ve bu yüzden de yeni bir sözleşme imzalamadan takımdan ayrılacaklarını dile getirmişti.

Alman ekibi Maniz 05 ‘ de görevini tamamladığını düşünen İspanyol sol bek yeni bir maceraya hazırlanıyor.

AARON MARTİN BUNDESLİGA‘DA NELER YAPTI?

26 yasındaki İspanyol sol beki Aarón Martín Alman ekibi Maniz 05 ile 2019 yılından beri formasını giyiyor. Espanyol ‘ dan 7 Milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olan Aarón Martín Celta Vigo ile kısa süreli kiralık serüveni sonrasında yeniden Maniz 05 e dönmüştü.

Bu sezon 23 lig maçında süre alan İspanyol sol bek 4 gol ve 3 de asist ile sarı kırmızılı takımın oyun formasyonuna uygun hücumcu bir bek olarak takıma çok fazla katkı sağlayacaktır.