20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

GALATASARAY – KAYSERİSPOR MAÇINDA BÜYÜK ŞANSIZLIK

Galatasaray – Kayserispor maçında büyük şansızlık! İlk devrenin son anlarında topu uzaklaştırdığı bir pozisyonda üst adalesinde problem yaşayan ve sakatlığına rağmen kurtarışlarına devam eden 31 yaşındaki file bekçisi, son topta kendisini yere bıraktı. Gözyaşlarını tutamayan Lung sakatlığı sebebiyle devrede oyundan alındı. 45 dakikadaki kurtarışlarıyla takımını ipte tutan Rumen eldiven, son dönemin en başarılı kaleci performanslarından birini sergiledi.

Kalesine yönelen sayısız atağın gol olması önleyen Rumen kaleci Kayserispor taraftarının gönlünde taht kurmayı başardı. Fakat ilk yarının sonlarına doğru yaşamış olduğu sakatlık ise bütün taraftarları üzdü. 45 dakikadaki kurtarışlarıyla takımını ipte tutan Rumen eldiven, son dönemin en başarılı kaleci performanslarından birini sergiledi. Tek başına Galatasaray ordusunu durduran oscarlık bir performans sergileyen kalecinin en kısa sürede yeşil sahalara dönmesini ve seyir zevki yüksek maçlarda görev almasını bekliyor bütün taraftarlar. Oyunun son bölümünde sakat sakat oynayan Rumen kaleci, ikinci yarının hemen başında yerini İsmail Çipe’ye bıraktı.

YASİR SUBAŞI TALİHSİZLİĞİ

Fenerbahçe’den alınan oyuncu Yasir’in ikili mücadelede kendini yerde bulması sonucunda sakatlandı. Maç sonrası yapılan incelemeye göre köprücük kemiği kırılmış olabileceği öğrenilen Yasir bir süre yeşil sahalardan uzak kalacak. Sol kolundan problem yaşayan başarılı futbolcu, 43. dakikada Aziz Behich’e yerini bıraktı. Büyük üzüntü yaşayan Yasir sahayı üzgün bir şekilde sahayı terk ederken kolunda kırık olabileceği ifade edildi. Kayserili oyuncunun net durumu bugün MR’ı çekildikten sonra belli olacak.

KAYSERİSPORDA İKİ SAKATLIK BİRDEN

 Hes Kablo Kayserispor’un maçı ortada götürdüğü anlarda iki oyuncusunun sakatlanması teknik ekibin işini oldukça zora soktu. Fakat yapılacak tüm tedavi süreçlerinden sonra, futbolcuların sahalara dönmesi ve takım tarafından kamuoyu aydınlatılması bekleniyor.

Özellikle kaleci Lung’un sakatlanması Hes Kablo Kayserispor teknik adamı Samet Aybaba’yı uzın bir süre boyunca düşündüreceğe benziyor. Fakat Lung’un sakatlanması akabinde oyuna dahil olan Fenerbahçe’den kiralık kaleci İsmail Çipe’nin sergilediği performans yine yüreklere su serpti. Lung’u aratmayan bir performans sahada boy gösterdi. Her iki oyuncunun da bir an önce iyileşip futbolseverlere, takım arkadaşlarına ve sevdiklerine yeniden yeşil sahalarda resital izletmesi bekleniyor.