18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Forma Fiyatlarına Tepki

Yukatel Kayserispor yeni sezon hazırlıklarına devam ederken daha önceden tanıtımı yapılan formalar satışa çıktı. Formaları tanıtım sırasında çok beğenen taraftarlar ise istenen forma fiyatlarına ciddi tepki gösterdi ve sosyal medyada bu tepkilerini dile getirdiler.

Forma Fiyatlarına Tepki

Asgari Ücretle Kıyas Yapıldı

Yukatel Kayserispor formalarını bu sezon Dünyanın önde gelen spor malzeme üreticilerinden Nike tedarik ediyor. Ülkemizde pahalı bir marka olarak bilinen Nike etkisi de açıkçası forma fiyatlarına yansımış durumda. Yukatel Kayserispor’un yeni sezon forma fiyatları 499 TL ve 549 TL olarak belirlendi. Çubuklu klasik forma ve siyah formanın fiyatı 499 TL olurken çok beğenilen sarı formanın satış fiyatı ise 549 TL oldu.

Taraftarların ilk tepkisi formalar arasındaki fiyat farkına yönelik oldu. Tüm formaları aynı firma üretmişken tanıtımda en çok beğeni alan formanın 50 TL daha pahalıya satılmasına anlam verilemedi. Eğer sarı forma değil de klasik çubuklu daha çok beğenilseydi bu kez de klasik çubuklu forma 549 TL olurken diğerleri mi 499 TL olacaktı sorusu pek çok sarı kırmızı taraftar tarafından farklı şekillerde soruldu.

Forma fiyatları arasındaki farklılığı bir kenara bırakacak olursak forma fiyatları genel olarak çok yüksek bulundu. Formaların tanıtımının ardından, formalar satışa çıkmadan önce Kayserispor taraftarının fiyat beklentisi 300 TL civarındaydı ama formalar satışa çıktığında tabiri caizse evdeki hesap çarşıya pek uymadı. Pek çok Kayserispor taraftarı forma almak için gittiği kulüp mağazasından eli boş olarak ve hayal kırıklığı yaşayarak döndü. Bir Kayserispor taraftarı sosyal medya hesabından; ”Asgari ücretle çalışan biri bu formalardan iki çocuğuna nasıl alabilecek?” sorusu kısa sürede Kayserispor taraftarından yoğum etkileşim aldı.

Kimi taraftarlar ise Nike’ın çok önemli bir marka olduğunu ve bu fiyatın normal olduğunu iddia ettiler, ancak buna karşılık da o zaman Nike ile çalışılmasın cevabı verildi. Bu sezon her yönüyle Kayserispor için zor bir sezon olacağını belirten ve bu söylemin kulüp tarafından da sık dile getirildiğini söyleyen taraftarlar, transfer tahtası kapalı olan, muhtemelen düşmeme mücadelesi verilecek böyle bir sezonda hem taraftardan destek isteyip hem de Nike ile çalışarak forma fiyatlarını yüksek tutan kulübün kendi içerisinde çeliştiğini ifade ettiler. Bu fiyatlarla forma alamayacağını belirten pek çok taraftar, kulüpten forma konusunda indirim beklediklerini belirttiler.

siyah forma

Forma Fiyatlarına Genel Bakış

Süper Lig takımlarının forma fiyatları 500 TL bandında gezinmekte. Dolayısıyla Yukatel Kayserispor’un forma fiyatının fahiş olduğunu iddia etmek haksızlık olur. Diğer yandan daha uyguna forma satan takımlar da mevcut.

Adan Demirspor 350, Ankaragücü, Giresunspor ve Konyaspor ise 400 TL’den forma satıyorlar. Bu takımların hiçbirisi Nike ile çalışmıyor. Dolayısıyla burada Kayserispor taraftarının Nike konusundaki sitemi de haklılık kazanıyor. Diğer yandan T.Montana firmasıyla çalışan Sivasspor ise yeni sezon formasını 260 TL’den satışa çıkarmış durumda.