24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Filenin Sultanları Almanya’yı Devirdi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Filenin Sultanları, güncel tarih itibariyle, Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ediyor. Filenin Sultanları, C Grubu’nda yer alıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere maçlarını Almanya’nın Düsseldorf şehrinde oynuyor.

Milli takımımız, grupta şu ana kadar oynamış olduğu tüm maçları kazandı. Sırasıyla İsveç’i, Azerbaycan’ı, Çekya’yı ve Yunanistan’ı mağlup etti. Sıradaki rakip Almanya idi. Türkiye, bu maçı da kazandığı takdirde gruptan beşte beş yaparak çıkacaktı. 24 Ağustos 2023 Perşembe gününün programında yer alan maç TSİ 21.00’de başladı. Gelin, Türkiye – Almanya maçının detaylarına bir göz atalım!

Daniele Santarelli Maça Yine Farklı Bir Kadro ile Çıktı

Takdir edersiniz ki, Filenin Sultanları’nın son derece güçlü bir kadrosu bulunuyor. Güncel tarih itibariyle, kadroda 14 isim var. Antrenör Daniele Santarelli, her maça farklı bir ilk altı ile çıkıyor. Rotasyon yaparak elindeki kadrodan olabilecek en güzel şekilde verim almayı hedefliyor. Türkiye, bu maça Cansu Özbay, Melissa Vargas, İlkin Aydın, Ebrar Karakurt, Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş ilk altısı ile çıktı. Liberoda Gizem Örge görev yaptı.

Türkiye Maçı 3-0 Kazandı

Türkiye – Almanya maçının favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye idi. Filenin Sultanları’nın bu maçı rahat bir şekilde kazanacağı düşünülüyordu. Her ne kadar Almanya saha ve seyirci avantajına sahip olsa da her iki takım arasında ciddi bir kadro kalitesi farkı mevcuttu. Bu durum, Türkiye’yi rakibine kıyasla bir adım öne çıkarıyordu.

Maça daha iyi başlayan taraf beklenildiği gibi Türkiye oldu. Türkiye, ilk seti 25-15 kazanarak maçın favorisi olduğunu belli etti. İkinci sette değişen herhangi bir şey yoktu. Türkiye, bu maçı da 25-20 kazanarak setlerde durumu 2-0’a getirdi. Almanya’nın üçüncü sette daha iyi bir performans ortaya koyacağı ve en azından bir set almak için mücadele edeceği düşünülüyordu. Fakat, bu setin galibi yine Türkiye oldu. Filenin Sultanları, üçüncü seti 28-26, maçı da 3-0 kazanarak grupta beşte beş yaptı.

Melissa Vargas Maçı 18 Sayı ile Tamamladı

Maçın en skorer ismini tahmin etmek çok zor değil! Milli takıma dahil olduğu günden bu yana harika bir performans ortaya koyan Melissa Vargas bu maçta takımına 18 sayı kazandırdı. Kendisine atılan 28 pasın 17’sini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, bir de blok sayısı aldı. Orta oyuncularımız Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş de maçı 12 sayı ile tamamlayan isimlerdi. Bilhassa Zehra Güneş, aldığı dört blok sayısı ile dikkat çekti. Ebrar Karakurt da takımına 11 sayılık katkıda bulundu. İlkin Aydın ve Cansu Özbay da maçı beş sayı ile tamamlayan isimlerdi.

Türkiye, C Grubu’nu lider olarak tamamladı. Milli takımımızın son 16 turundaki rakibi önümüzdeki günlerde belli olacak.