25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Fenerbahçe’nin Güçlü Rakibi

Fenerbahçe bu sezonda 8 tane Süper Lig maçında 25 gole kadar gelebildi. Manchester City, Fenerbahçe takımının tek rakibi olarak görülüyor. Manchester City, 9 maç içinde 33 tane gol attı ve Fenerbahçe’nin en güçlü rakibi oldu. İngiltere Premier Lig ekibi olan Manchester City için bu durum oldukça olumlu bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Sarı Kanarya için olumlu gelişmeler çok fazla sayıda ve Süper Lig’de değil sadece birçok yerde takım adını zirveye taşıyabildi. Süper Lig golleri ile Fenerbahçe, Avrupa’ya kadar popülerliğini ulaştırmış oldu. Fenerbahçe’nin ünü sınırları aşmış durumda ve takım en iyi biçimde zirveye adını yazdırabildi.

Manchester City Takımının Zaferi

Manchester City takımı İngiltere Primer Lig ekibi. Manchester City, 3.67 gol ortalaması ile adını zirveye yazdıran bir takım oldu. Fenerbahçe takımı ise 3.13 gol ortalaması skoru ile listenin 2. sırasında yer almaya hak kazandı. Avrupa’da 5 tane büyük lige ve Süper Lig sonuçlarına da bakacak olursak Fenerbahçe’nin durumu ve performansı oldukça iyi bir durumda.

En yüksek oranda skorları ile gol ortalamasıyla 2. takım olarak listeye giren isim Fenerbahçe oldu. Manchester City, gol skorunda 3.67 ortalamasına sahip olduğundan dolayı listenin en üst sırasında yer alıyor. Fenerbahçe ise 3.13 gol ortalaması ile listenin 2. sırasında yer alıyor. 9 tane lig maçında Manchester City ekibinin 33 tane golü bulunmaktadır.

Manchester City Gollerde Birinci

Manchester City ekibi gollerde birinci sırada yer alıyor, en yüksek gol ortalamasına sahip olan bir takım olarak listede zirveye yükseliyor. Avrupa’daki lig sonuçlarına bakacak olursak 3.88 ortalamayla Lüksemburg takımı olan Swift Hesperange’nin 1. sırada olduğunu görebiliriz. Lüksemburg takımı Swift Hesperange, 8 hafta içinde 31 tane gol kaydetti.

5 tane büyük ligde ve Süper Lig’de dakika başına en iyi gol ortalamasını başaran bir oyuncu da Enner Valencia bu aralar başarısından söz ettiriyor. Başarılı ve yıldızı parlayan oyuncunun 7 tane lig maçında forma giydiğini gördük ve 10 tane gol kaydederek de zirveye doğru yükselen isimlerden biri olmaya doğru gidiyor.