25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Fenerbahçe’de Arda Ve Ferdi İçin Premier Lig Ekipleri İzlemeye Geliyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışında Galatasaray ‘ı takibe devam ederken oyuncularının da bireysel performansları sonrasında gelen transfer tekliflerini değerlendiriyorlar.

Bu sezon bireysel yetenekli oyuncularının dikkat çeken performansları ile sezon sonun da transfer de hareketli dakikalar geçirecek gibiler.

Fenerbahçe’de son haftaların formda ismi Arda Güler ve sezonun en iyilerinden olan Ferdi Kadıoğlu için transfer haberleri her geçen gün gündeme düşmeye devam ediyor.

Sarı lacivertli takımın bu iki genç oyuncusu için bu kez Premier Lig ekiplerinden olan Suudi Arabistan sermayesi sonrası flaş transferler yapmayı hedefleyen Newcastle United Arda ve Ferdi için İstanbul’ a geliyorlar.

Newcastle United iki isim içinde transfer de tüm şartlarını zorlamak isteyen Premier Lig ekibi iki oyuncuyu da canlı izlemek için İstanbul ‘ a gözlemci gönderecek.

Süper lig de İstanbulspor maçın da Arda ve Ferdi’ yi canlı olarak izlemek için gelecek olan Premier Lig ekibi Newcastle United gözlemcileri iki oyuncu için not alacaklar.

Premier Lig ekibi Newcastle United gözlemcilerinin değerlendirmeleri ile sezon sonun da sarı lacivertli takımın kapısını çalarak iki genç yıldızı birden alarak İngiltere ye götürmek istiyorlar.

Hollanda devi Ajax ‘ın eski futbolcu Klaas – Jan Huntelaar, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelerek Fenerbahçeli yıldızları tribünden takip etmişti.

Ajax ve Newcastle United dışında birçok kulüp Fenerbahçe‘nin yıldızları için sıraya girmiş durumda.

ARDA GÜLER’İN SARI LACİVERTLİ FORMA İLE PERFORMANSI NASIL?

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin 18 yasındaki genç oyuncusu Arda Güler bu sezon takım da çok fazla süre almış olmasa da göstermiş olduğu performansı ile takımın da dikkatleri üzerine kısa sürede çekmeyi başardı.

Süper lig de 14 lig maçında sahada olan 18 yasındaki genç isim Arda Güler 2 gol 1 de asist katkısı ile takımına destek oldu. 14 lig maçının 5’ in de ilk 11’ de başlaya bildi.

UEFA Avrupa Liginde ise 9 karşılaşmada süre alırken 1 gol 1 de asist katkısını sağladı.  Toplam da 26 forma giyerken 4 gol, 4 asist üretti.

18 yasındaki genç isim Arda Güler ‘in sunada güncel piyasa değeri 11 Milyon Euro civarında olsa da sarı lacivertli yöneticilerin ciddi bonservis bedeli beklediği ve sonraki satışından pay isteyeceği çok net belli.

FERDİ KADIOĞLU SARI LACİVERTLİ FORMA İLE PERFORMANSI NASIL?

Sarı lacivertli takımın 23 yasında ki çok yönlü oyuncusu Ferdi Kadıoğlu bu sezon süper lig de 26 karşılaşmada 1 gol 2 asist ile takımına destek oldu.

Toplamda Fenerbahçe ile 45 maç oynayan Ferdi takımının en çok süre alan isimlerinden oldu. Çok yönlü bir oyuncu olan Ferdi sağ ve sol bek ile beraber sol önde de görev ala biliyor.

15 Milyon Euro güncel piyasa değeri olan Ferdi için Ajax ciddi ilgileniyor.