22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

FENERBAHÇE TRANSFERDE DURMAK BİLMİYOR

Fenerbahçe, 2023-2024 sezonunda şampiyonluk için iddialı bir kadro kurmak istiyor. Bu kapsamda, orta saha için bir takviye yapmayı planlıyor. Fenerbahçe’nin gündeminde yer alan isimlerden biri de Leandro Paredes.

Paredes, 1994 yılında Arjantin’de doğdu. Futbola Boca Juniors altyapısında başladı. 2015 yılında Roma’ya transfer oldu. Roma’da 2 sezonda 50 maçta oynadı. 2017 yılında Zenit St. Petersburg’a transfer oldu. Zenit St. Petersburg’da 5 sezonda 179 maçta oynadı. 2022 yılında Paris Saint-Germain’e transfer oldu.

Paredes, orta sahanın merkezlerinde oynayan bir oyuncudur. Hızlı, güçlü ve teknik bir oyuncudur. Oyunun her iki yönüne de katkı sağlayabilir. Hücumda etkilidir ve asist yapma konusunda yeteneklidir. Defansif olarak da iyidir ve top kapma konusunda yeteneklidir.

Paredes, Arjantin Milli Takımı’nda da forma giymektedir. Arjantin Milli Takımı formasıyla 40 maçta oynadı ve 2 gol attı.

Paredes’in Futbol Geçmişi

Futbola Boca Juniors altyapısında başladı. 2014 yılında Boca Juniors’ın A takım kadrosuna yükseldi. Boca Juniors formasıyla 2015 yılında Copa Libertadores şampiyonluğu yaşadı.

2016 yılında Zenit St. Petersburg’a transfer oldu. Zenit St. Petersburg formasıyla 2017 yılında Rusya Premier Ligi şampiyonluğu ve 2018 yılında Rusya Kupası şampiyonluğu yaşadı.

2019 yılında Paris Saint-Germain’e transfer oldu. Paris Saint-Germain formasıyla 2020 yılında Ligue 1 şampiyonluğu, 2020 yılında Coupe de France şampiyonluğu ve 2020 yılında Coupe de la Ligue şampiyonluğu yaşadı.

Paredes, Arjantin Milli Takımı formasıyla 2017 yılında Copa América’da üçüncülük yaşadı. Arjantin Milli Takımı formasıyla 2018 yılında Dünya Kupası’nda mücadele etti.

Paredes, orta sahanın her iki kanadında da oynayabilen bir oyuncudur. Hücum ve defans özellikleriyle dikkat çeken bir oyuncudur. Paredes, iyi bir pasör ve top kapma özelliğine sahiptir.

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes’i Transfer Etme Sebepleri

Fenerbahçe, Leandro Paredes’i transfer etmek istiyor çünkü:

  • Paredes, orta sahanın merkezlerinde oynayabilecek bir oyuncu. Fenerbahçe’nin bu pozisyonda sıkıntısı var.
  • Paredes, hızlı, güçlü ve teknik bir oyuncu. Fenerbahçe‘nin hücum gücüne katkı sağlayacak.
  • Paredes, oyunun her iki yönüne de katkı sağlayabilir. Fenerbahçe’nin defans gücüne de katkı sağlayacak.
  • Paredes, Arjantin Milli Takımı’nda forma giyen bir oyuncu. Fenerbahçe, Paredes ile birlikte uluslararası arenada daha başarılı olmak istiyor.

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes’i Transfer Etme Zorlukları

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes‘i transfer etmesinde bazı zorluklar var. Bu zorluklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Paredes, Paris Saint-Germain’de önemli bir oyuncu. Paris Saint-Germain, Paredes’i kolay kolay bırakmak istemeyecektir.
  • Paredes, yüksek bir bonservis bedeli ile transfer olacaktır. Fenerbahçe, Paredes’in bonservisini karşılayabilecek mali güce sahip midir?
  • Paredes, Paris Saint-Germain’den sonra Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyor. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’ne katılabilecek midir?

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes’i Transfer Etme Olasılıkları

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes’i transfer etme olasılıkları şu şekilde sıralanabilir:

  • Fenerbahçe, Paris Saint-Germain ile bonservis konusunda anlaşmaya varabilir.
  • Fenerbahçe, Paredes’e yüksek bir maaş verebilir.
  • Fenerbahçe, Paredes’e Şampiyonlar Ligi’nde oynama garantisi verebilir.

Fenerbahçe’nin Leandro Paredes’i transfer etme olasılıkları yüksektir. Fenerbahçe, Paredes’i transfer ederse, orta sahasını güçlendirecek ve şampiyonluk için iddialı bir kadroya sahip olacaktır.