20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Eski Kayserisporlu Yunanistan’a Gitti

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin üstüne çıkan ve oldukça başarılı bir sezon geçiren Kayserispor’a eski bir dosttan haber geldi. Sarı Kırmızılı ekibin geçtiğimiz sezonun başında kadrosuna kattığı ve bu sezonun devre arasında sözleşmesini feshettiği Manuel Fernandes, Yunanistan temsilcisi Apollon Smyrnis’e transfer oldu.

Baş Belası

Bir takıma yeni gelen yöneticilerin ve başkanın belki de gerçekten bazı şeyleri tecrübe etmesi gerekiyordur. Transferlerden kulüp yönetimine kadar bir süre yeni başkanlara tahammül etmek daha faydalı olabilir.

Bu durum Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı için de geçerli. Hele ki futbol gibi bir sporun içerisinde bir kadın olarak yöneticilik yapabiliyor olmak Berna Başkan’ın çok daha pozitif bir ayrımcılıkla değerlendirilmesini sağlamalı.

Nitekim Berna Gözbaşı’nın da kulüp yönetiminin dinamiklerini çok daha iyi kavradığı bir dönemden geçen Kayserispor, oldukça başarılı bir sezon yaşıyor. Sarı Kırmızılılar hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda yollarına başarıyla devam ediyorlar.

Bununla birlikte takımın ara transfer dönemini çok iyi değerlendirebilmiş olması da başarılı sonuçları getiren faktörlerden birisi. Hem de sadece gelen oyuncular nedeniyle değil giden oyuncular nedeniyle de yöneticilerin takdir edilmesi gerekiyor.

Zira geçen sezon kadroya eklenen ve geldiği ilk günden gittiği güne kadar takımda problem yaratmaktan başka bir şey yapmayan Manuel Fernandes’ten kurtulabilmiş olmak çok önemli bir işti.

Türkiye’de ilk Beşiktaş forması giyen ve o dönemde de birçok tartışmanın içinde yer alan Portekizli orta saha, yaşının ilerlemesiyle daha da görünmez hale gelen yetenekleri de düşünüldüğünde çekilmez bir oyuncuydu.

Kaprisleri, takım içerisinde yarattığı kavgaları ve daha fazlasıyla Kayserispor’un uzun süre başını ağrıtan 36 yaşındaki oyuncuyla bu sezonun devre arasında karşılıklı anlaşmaya varılmış ve sözleşme feshedilmişti.

Manuel Fernandes Kayserispor’da uzun bir süre kadro dışı kaldıktan sonra bir süre de yeni takım bulmak için uğraştı. 21 Şubat 2022 tarihinde ise oyuncudan yeni bir haber geldi.

Yunanistan’da Portekiz Çetesi

Yunanistan 1.Lig’inin son sırasında yer alan Apollon Smyrnis, 36 yaşındaki orta sahayı kadrosuna kattığını açıkladı.

Manuel Fernandes’in de yaptığı açıklamada sakatlığını atlattığına ve birkaç sezon daha futbol oynamak istediğine dair ifadelerde bulunduğu transfer Türkiye’de de yankı buldu.

Bununla birlikte Fernandes’in Beşiktaş’a geldiği ilk günlerde olduğu gibi Yunanistan’da da memleketinden bir oyuncunun yanına gitmiş olması oldukça dikkat çekici. Fenerbahçe formasıyla gösterdiği başarılı performansla taraftarlara kendini sevdiren Bruno Alves de Apollon Smyrnis forması giyiyor.

Fenerbahçe’den sonra Cagliari, Glasgow Rangers, Parma, Famalicao gibi kulüplerin formasını giyen 40 yaşındaki savunmacı, sezon başında Yunanistan temsilcisiyle sözleşme imzalamıştı.

Smyrnis, yaşını ve tecrübesini bir hayli eline almış iki Portekizli oyuncuyla nasıl bir performans göstereceği ve kümede kalma konusunda başarılı olup olamayacağı şimdiden merak konusu oldu.