22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Erciyes Kampından Haberler

Yukatel Kayserispor 2022 23 futbol sezonu hazırlıklarının ilk etabını kendi tesislerinde tamamladıktan sonra ikinci etap için Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne gitti.

29 futbolcudan oluşan kamp kafilesinde şu isimler yer aldı; Cenk Gönen, Bilal Beyazıt, Abdulkadir Taştan, Majid Hosseini, Kolovetsios, Onur Bulut, Ramazan Civelek, Carole, Nurettin Korkmaz, Attamah, Arif Kocaman, Campanharo, Ali Kerimi, Kemen, Bertolacci, Mensah, Emrah Başsan, Mane, Gökhan Sazdağı, Uzodimma, Ackah, Cardoso, Eray Özbek, Hayrullah Erkip, Muhammet Eren Arıkan, İlhan Parlak, Mustafa Pektemek, Talha Sarıarslan, Thiam.

Transfer tahtası kapalı olduğu için mevcut kadroya takviye yapamayan Yukatel Kayserispor’da buna rağmen morallerin oldukça yüksek olduğu ve çalışmaların son sürat devam ettiği görülüyor.

Erciyes Kampı İlhan Parlak

Kaptan İlhan Parlak’tan Açıklamalar

Kondisyon ağırlıklı ve yorucu antrenmanların gerçekleştirildiği kampta takım kaptanı olarak İlhan Parlak da yer alıyor. Geride kalan sezonun sonunda sözleşmesi biten İlhan Parlak, kulübü ile bir yıllık yeni bir sözleşme yaptı. 2022 23 futbol sezonunda da Yukatel Kayserispor’un kaptanlığını yapacak olan 36 yaşındaki tecrübeli oyuncu Erciyes kampının nasıl geçtiği hakkında açıklamalarda bulundu;

”Burada çok güzel bir atmosfer ve hava var. Tabii şimdi sezonun başı. Hocamız ne oynamak istediğini, sahada ne yapmamız gerektiğini bize en güzel şekilde aktarıyor, biz de o istekleri sahada yerine getirmek için gerekli mücadeleyi ortaya koyacağız. Buradan bütün taraftarlarımıza, camialarımıza sesleniyorum. Bu sezon bizim için çok kritik, çok önemli. Çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Hep birlikte kenetlenirsek neler yapabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Buradan bütün arkadaşlarıma, bütün camiaya yeni sezon hayırlı olmasını diliyorum.”

Çağdaş Atan da Erciyes Kampında Konuştu

Kaptan İlhan Parlak ile beraber teknik direktör Çağdaş Atan da açıklamalarda bulundu. Kendi tesislerinde başladıkları antrenmanlara 2 Temmuz’da geldikleri Erciyes Yüksek İrtifa Kampı’nda devam ettiklerini belirten Çağdaş Hoca hem takımına hem de kamp tesisine övgüler yağdırdı.

Takımın performansından, oyuncuların yaklaşımından ve çalışmalarından çok memnun olduğunu, çok yoğun ve iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Çağdaş Atan; oyunculara ve bu ortamı yaratan yönetime teşekkür ettiği konuşmasında hazırlıkların nasıl devam edeceği konusunda da bilgiler verdi.

”İlerleyen yıllarda ben Türk futbolunun yaz kampının kalbinin burada atacağını düşünüyorum” diyerek kamp tesisine duyduğu hayranlığı dile getiren Çağdaş Atan 8 Temmuz’a kadar çalışmalara devam edip sonrasında oyunculara Kurban Bayramı için izin vereceğini, bayramın ardından 12 Temmuz’da takımı yine çok beğendiği bu tesiste toplayacağını belirtti.

Bu arada Süper Lig 2022 23 futbol sezonu fikstürü de çekildi. Fikstür çekimini kamptan takip eden oyuncular açılış maçında Beşiktaş ile deplasmanda oynayacakları için mutlu olduklarını belirttiler. Sezonu İnenö deplasmanı ile açacak olan Yukatel Kayserispor, 2. hafta da ligin yeni takımı İstanbulspor karşılaşması ile seyircisiyle buluşacak.