18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Erciyes Kampı İzlenimleri

Yukatel Kayserispor’un 2022 23 futbol sezonu hazırlıkları için Kayseri’de kendi tesislerinde Çağdaş Atan önderliğinde toplanıp antrenmanlara başlamıştı. İlk hazırlık bölümünden sonra ise Kayseri’de Kayseri’nin simgesi olan Erciyes Dağı’nda 1800 metre rakımda bulunan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne 2. etap çalışmaları için gidildi. Bayram sebebiyle takıma izin verilen Kayserispor’da Erciyes kampı tamamlanmış oldu.

Erciyes kampı 1

Erciyes Kampı Çok Verimli Geçti

Çağdaş Atan’ın teknik direktörlük kariyerinde ilk kez gitme ve deneyimleme imkanı bulduğu Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nden çok memnun kaldı. Çalışmalar devam ettiği sırada bir demeç veren ve kampı değerlendiren genç teknik adam kamp merkezine hayran kaldığını, her türlü imkana sahip kamp merkezinin gelecekte çok daha popüler hale geleceğini ve sadece Türk takımlarına değil, birçok Avrupa takımına da hizmet edebilecek bir tesis olduğunu vurgulamıştı.

Kondisyon ağırlık geçen antrenmanlarda takımın isteği ve takım içindeki ortam başta teknik ekip olmak üzere herkesi fazlasıyla memnun etmiş durumda. Transfer tahtası kapalı olmasına rağmen hem sözleşme uzatılan bazı oyuncuların kampta adeta yeni transfer havası yaratması hem de geçen yıl sözleşmesi dondurulan İranlı Ali Karimi’nin lisansının çıkması transfer konusundaki sıkıntıları adeta unutturmuş durumda.

Antrenmanlarda oldukça modern teknikler kullanılması oyuncuların pek çoğunu hem şaşırttı hem de memnun etti. Özellikle antrenmandaki çift kale maçların drone ile tepeden çekimle kaydedilmesini isteyen Çağdaş Atan, sonrasında bu görüntüleri takımlar birlikte izleyip oyunculara pozisyon hatalarını tek tek anlattı. Çağdaş Atan, kendi futbol anlayışını takıma aşılayabilmek için bu antrenmanları çok önemsiyor, zira Çağdaş Atan’ın oynatmak istediği pas oyunu özünde bir pozisyon alma oyunu olduğundan oyunculara ilk olarak sahada topa göre bulunmaları gereken yeri ezberletmek istiyor Çağdaş Hoca.

Taktik antrenmanlarının haricinde kondisyon antrenmanlarının ağırlıklı olduğu 2. etap çalışmalarında rakımın yüksekliği ve haliyle oksijenin azlığının takımı başlarda oldukça zorladığı görüldü. İlk iki gün zorlanan takım devamında ortama alıştı ve günde çift idman şeklinde yoğun bir antrenman temposuna oyuncuların alıştığı gözlemlendi. Bayram nedeniyle 3 günlük izne ayrılan Yukatel Kayserispor, bayramın 4. gününden itibaren toplanıp hazırlıklarına devam edecek.

Diğer yandan transfer tahtasındaki problemin çözülebilmesi için Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı girişimlerini bayramda da sürdürecek. 3 dönem transfer yasağı alabileceği de konuşulan takımda transferde ne olacağı tam bir keşmekeş olsa da şunu rahatça söyleyebiliriz ki Erciyes Kampı sırasında izlediğimiz Kayserispor, bu sene hayli dişli bir takım hüviyetinde olacak ve oynadığı oyunla da ligimize renk katacak.

Muhittin Amca Vefat Etti

Kayserispor sevgisiyle tanınan, Yukatel Kayserispor trinbünlerinin en yaşlı ismi olan ve tüm camiaca sevilen Muhittin Laçin 93 yaşında hayatını kaybetti. Muhittin Laçin 2020 yılında pandemi yasakları sebebiyle seyircisiz oynana bir maça da gitmiş ve Türkiye’de gündem olmuştu. Maça alınmayan Muhittin Laçin kameralara “Maçın seyircisiz oynandığını biliyordum. Evde duramadım. Yıllardır maçlara geliyorum. Kayserispor benim hayatımın her yerinde. Bir umut diye geldim ama olmadı.” açıklamasını yapmıştı. Vefat haberini alan Başkan Berna Gözbaşı da bir açıklama yayımladı:

Muhittin amca, Kayserispor sevdasının ne kadar büyük ve derin olduğu, ne denli büyük ve köklü bir camia olduğumuzun timsaliydi. Vefat haberine çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun, yakınlarına, tüm Kayserispor camiasına başsağlığı diliyorum”