24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Erciyes Kampı Başladı

Kayserispor’un 2022 23 futbol sezonu hazırlık kapsamındaki Erciyes kampı, Erciyes Dağı’nın yüksek irtifadaki kamp tesislerinde başladı. Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde 26 Haziran’da yaptığı sezon açılışı ile başlayan takımın 2. etap çalışmaları Erciyes Kayak Merkezi’nde devam edecek.

Erciyes Kampı Transfersiz Başlıyor

Özellikle oyuncuların kondisyonu açısından çok önemsenen Erciyes Kampı öncesinde Kayserispor’da gerçekleştirilen herhangi bir transfer olmadı. Teknik direktör Çağdaş Atan, basına verdiği demeçlerde hazırlıklara transfer tahtası açılmayacakmış gibi devam edeceklerini söylemişti. Bu bağlamda Erciyes kampına herhangi bir transfer yapılmadan gidilmesi teknik heyet için pek de sürpriz olmadı. Transfer tahtasını açabilmek için yoğun çaba harcayan Kayseri yönetimi ise belirli bir meblağa ulaşabilmesine rağmen henüz transfer tahtasını açabilecek kadara parayı toparlayamadı. Bu doğrultuda Kayserispor zirvesi düzenlenmiş ve şehrin önde gelen iş adamları ve siyasilerinden destek istenmişti. Bu zirve sonucunda beklenen gerçekleşmeyip transfer tahtası açılmamış olsa da yine de belirli adımların atıldığı ve bir sonraki zirvede transfer tahtasının mutlak suretle açılacağı ifade edilmişti.

Erciyes Kampı 1

Teknik direktör Çağdaş Atan ise imza attı ilk günden beri oldukça pozitif mesajlar vermeye devam ediyor. Erciyes kampını çok önemseyen Çağdaş Atan, transfer olmamasını ise dert etmiyor. Özellikle genç oyunculardan çok umutlu olan Çağdaş Hoca, transfer olmamasına rağmen kalabalık bir kadro ile Erciyes kampına gitti. 29 futbolcudan oluşan kamp kafilesinde şu isimler yer aldı; Cenk Gönen, Bilal Beyazıt, Abdulkadir Taştan, Majid Hosseini, Kolovetsios, Onur Bulut, Ramazan Civelek, Carole, Nurettin Korkmaz, Attamah, Arif Kocaman, Campanharo, Ali Kerimi, Kemen, Bertolacci, Mensah, Emrah Başsan, Mane, Gökhan Sazdağı, Uzodimma, Ackah, Cardoso, Eray Özbek, Hayrullah Erkip, Muhammet Eren Arıkan, İlhan Parlak, Mustafa Pektemek, Talha Sarıarslan, Thiam.

Hedef Kondisyon

Eciyes kampının ilk antrenmanını Kayseripsor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı ve yöneticiler de takip ettiler. İlk yarı boyunca gerekli olan kondisyonu oyunculara verebilmek için böyle bir kamp programı planlayan Kayserispor ilk bölümünde herhangi bir hazırlık maçı düşünülmüyor. Ayrıca toplu çalışmalara ise daha kısa süre ayrılacak. Gelen bilgilere göre kampın 2. bölümünde Konyaspor ile hazırlık maçı yapacak olan sarı kırmızı ekipte ilk bölüm tamamen kondisyon artırıcı çalışmalar üzerine planlandı.

Erciyes Kampı 2

Yüksek irtifadaki Erciyes kampının ilk antrenmanında açma germe çalışmaları yapan futbolcular hemen ardından ise kondisyon çalıştı. Kondisyon çalışmasının ardından hız ve dayanıklılığı artırmaya yönelik parkurlarda çalışan oyuncular antrenmanın ancak sonuna doğru topla çalışma yaptılar. Oyuncular antrenman boyunca oldukça istekli oldukları gözlemlenirken bu durum hem teknik ekibi hem de antrenmanı yakından takip eden başkan Berna Gözbaşı ve diğer yönetim kurulu üyelerini memnun etti. Oyuncuların arzusu, yüksek irtifanın zorlayıcı şartlarıyla da birleşince antrenmanın sonunda sarı kırmızılı oyuncuların bir hayli yorgun oldukları da gözlerden kaçmadı.