25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Emre Demir Veda Etti

Kayserispor altyapısından yetişen ve henüz 18 yaşında Barcelona altyapısına 2 milyon avro bedelle transfer olan Emre Demir takımına veda etti.

Genç oyuncu Barcelona yolculuğu öncesinde takım arkadaşları, hocaları ve okul arkadaşlarıyla vedalaştı. 15 Ocak 2004 doğumlu oyuncu 22 Ocak 2019’da yani 15 yaşını doldurduktan sadece bir hafta sonra Türkiye Kupası maçında sahaya çıkarak ilk profesyonel maç deneyimini yaşamıştı.

Emre Demir veda

Devre Arasında Anlaşmıştı

Emre Demir Barcelona ile geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunun devre arasında anlaşma sağlamıştı. Resmi sözleşmesi de yapılan Emre Demir sezon sonuna kadar Barcelona’nın izni ile Yukatel Kayserispor formasını giymeye devam etmişti.

Bayram sonrası yeniden toplanan takımın antrenmanını ziyaret eden genç oyuncu arkadaşları ve teknik kadro ile vedalaştı. Yukatel Kayserispor da bir açıklama yaparak genç oyuncusuna başarılar diledi. Açıklama şu şekildeydi;

 “Emre Demir, takım arkadaşları ve teknik heyetimiz ile vedalaşarak Barcelona’ya gitti. Kendisine kulübümüze verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz”

Takım arkadaşlarıyla vedalaşan genç oyuncu Emre Demir kulübü ziyareti öncesinde Yukatel Kaysrispor’un merhum başkanı Recep Mamur’un mezarını da ziyaret etti. Bu hareketiyle taraftarların sosyal medyadaki övgülerine mazhar olan genç oyuncu yeteneği kadar karakteriyle de beğeni kazandı.

Barcelona ile 30 Haziran 2027 yılına kadar sözleşme imzalayan oyuncunun sözleşmesinde 400 milyon avro serbest kalma bedeli olduğu iddia edilmekle beraber Barcleona’dan bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Emre Demir 8 Yaşında Transfer Olmuştu

Mersin’de amatör küme takımlarından Kuvayi Milliye’nin altyapısında oynarken keşfedilen oyuncu dayalı döşeli bir evde oturma ve babasına bir iş garantisi verilmesi karşılığında Kayserispor’a transfer olmuştu.

Kayserispor U 14 takımında 39 maçta 41 gol atarak daha o zamandan Barcelona’nın dikkatini çeken genç oyuncu o dönemde de 2 haftalığına Barcelona’ya davet almıştı.

Kanat forvet ve 10 numara mevkilerinde görev yapan Emre Demir oynadığı ilk maçtan itibaren hem topla olan ilişkisi hem de saçları sebebiyle Arjantinli süper star Lionel Messi’ye benzetiliyordu.

Süper Lig tarihinin gol atan en genç oyuncusu olan Emre Demir Kayserispor forması giydiği 38 maçta 4 gol atıp 2 de asist yaptı.

İngiliz gazetelerinden The Guardian’ın yaptığı bir habere göre gelecek vadeden 60 oyuncu arasında da kendisine yer bulmuştu genç yetenek.

Şimdi kendisiyle ilgili merak edilen soru ise zamanında benzer şekilde küçük yaşta basında adı anılıp sonrasında bu yeteneğini sahaya yansıtamayanlar gibi yok olup gidecek mi kendisi yoksa ondan beklenildiği gibi dünyanın sayılı futbol starlarından birisine mi dönüşecek. Açıkçası hala çok genç bir oyuncu Emre Demir ve erken başlayan profesyonel kariyerine rağmen potansiyelinin sınırı olmadığı gibi mutlaka iyi bir futbolcu olacağının bir garnatisi de yok. Emre Demir’in elindeki Barcelona fırsatını olumlu değerlendirmesi hem kendi bireysel kariyeri için hem de Türk futbolu için çok kıymetli bir kazanım olacaktır.