15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Emre Demir Kayserispor’dan Barcelona’ya Gitmişti

Yukatel Kayserispor’dan Barcelona’ya transfer olan Emre Demir, İspanya’da umduğunu bulamadı. 18 yaşındaki genç yetenek, Barcelona B takımında yalnızca 5 müsabakada forma giyebildi. Yeşil sahada 6 dakika boyunca top peşinde koşturabilen Emre Demir, aradığı neticeye ulaşamadı. Genç sporcu, takımda sezona en kötü başlangıcı yapan 2. oyuncu oldu. İşte Emre Demir’in Kayserispor sonrası performansına dair merak edilenler…

Barcelona’ya Sarı Kırmızılı takımdan giden Emre Demir, büyük hayal kırıklığı yaşadı. Katalan ekibinde hedeflediği gibi forma şansı bulamayan genç sporcu sezona iyi bir başlangıç yapamadı.

2 Milyon Euroya Transfer Olmuştu

Dünya devi Barcelona, 2021’de Yukatel Kayserispor ile anlaşarak performansını beğendiği genç sporcuyu transfer etme kararına vardı. İç Anadolu takımı ile görüşmeler gerçekleştiren Katalanlar, Emre Demir için 2 milyon Euro talebinde bulundu. 2021 – 2022 sezonunda kiralık olarak Sarı Kırmızılı forma giyen 18 yaşındaki futbolcu, büyük umutlar ile gittiği İspanya takımında aradığını bulamadı.

Yalnızca 6 Dakika Oynayabildi

Emre Demir, Katalan ekibi ile sezon başladığından beri sadece 6 dakika boyunca forma giyebildi. 18 yaşındaki sporcunun Barcelona B takımında bu denli az oynamış olması büyük hayal kırıklığı yaşattı. Yukatel Kayserispor’dan Katalan ekibine nice umutlar ile giden Emre Demir, beklediği sonuca ulaşamadı.

Emre Demir, 15 Ocak 2004 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Barça Atletic takımına 1 Temmuz 2022’de dahil olan genç sporcunun sözleşme bitiş tarihi ise 30 Haziran 2027. 1,75 metre boyundaki sporcu yeşil sahada 10 numara olarak başarılı bir performans çiziyor.

Profesyonel spor hayatına K. Milliye altyapısında oynayarak başlayan Emre Demir, daha sonra 1 Temmuz 2012 tarihinde Kayserispor altyapısına transfer oldu. Ardından Sarı Kırmızılı kulübün A takımına geçiş yapan 18 yaşındaki futbolcu, 2 milyon Euro bonservis karşılığında İspanya devi Barça Atletic’e transfer oldu.

Emre Demir, Primera Federacion Gr II maçları kapsamında Barça Atletic’te sadece 6 dakika boyunca forma giyebildi. Bu kısa süre boyunca asist ya da gol kaydetmeyen 18 yaşındaki genç yetenek, ilerleyen zamanlarda yeşil sahada daha uzun süre mücadele etmeyi istiyor.