25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Dimitrios Kolovetsios ile Sözleşme Yenilendi

Kayserispor 30 Haziran 2022’de sözleşmesi biten Yunan stoper Dimitrios Kolovetsios ile önümüzdeki sezon için yeniden anlaşmaya vardı.

Transfer tahtası kapalı olan ve transfer tahtasını açabilmek için düzenlenen zirveden de istediği sonucu elde edemeyen Kayserispor da teknik direktör Çağdaş Atan da transfer tahtası açılmayacakmış gibi düşünerek lige hazırlandıklarını beyan etmişti. Bu doğrultuda iç transfere yönelen sarı kırmızılı ekip Yunan stoper ile 2022 23 futbol sezonu için geçerli olacak şekilde anlaşma sağladı.

,

Dimitrios Kolovetsios 1

Sakatlık Yaşamıştı

Kayserispor’a 2021 21 futbol sezonu başında Yunanistan’ın Panathinaikos takımından ücretsiz olarak kadrosuna katmıştı Dimitrios Kolovetsios’u. Dimitrios Kolovetsios geldiği sezon 35 maçta ilk 11 olarak sahaya çıkmış ve maçların tamamında 90 dakika sahada kalmıştı. Geride bıraktığımız sezonda da bu istikrarını sürdüren Yunan stoper, 23 Aralık 2021 tarihinde Süper Lig’in 18. haftasında oynanan Yeni Malatyaspor maçında çapraz bağlarından sakatlanmış ve 79. dakikada oyunu terk etmek zorunda kalmıştı. Yaklaşık 2 3 ay kadar yeşil sahalardan uzak kalan Dimitrios Kolovetsios sakatlıktan kurtulup antrenmanlara başladıktan sonra da eski formunu yakalamakta ve formasını geri almakta zorlanmıştı. Sakatlığın etkilerini uzun süre hisseden oyuncu 2021 22 futbol sezonunun son haftalarında ilk 11’deki yerine geri dönmüş ve sezonun son üç maçında, tıpkı sakatlık öncesinde olduğu gibi, 90 dakika sahada kalmıştı.

Ligin son 3 maçındaki görüntüsüyle hakkındaki şüpheleri ortadan kaldıran oyuncu eski formunu yakaladığına herkesi ikna etmişti. Her ne kadar Kayserispor transfer konusunda zor günler yaşıyor olsa da eğer Dimitrios Kolovetsios sakatlık öncesindeki formunu son 3 maçta yeniden sergileyemeseydi kendisiyle sözleşme yenilenmeyecekti.

Dimitrios Kolovetsios 2

Dimitrios Kolovetsios Bu Sene Ne yapabilir?

30 yaşındaki stoper her şeyden önce 2 sezondur formasını giydiği sarı kırmızılı kulüpte çok istikrarlı bir görüntü çizdi. Sakatlık sonrası dönem haricinde Kayserispor formasıyla sahaya çıktığı her maçta 90 dakika sahada kaldı. Bu sene Çağdaş Atan’ın da demeçlerinde sıklıkla vurguladığı üzere biraz da mecburiyet sebebiyle altyapıdan pek çok genç oyuncuyu kadroya katmaya hazırlanan Kayserispor için Dimitrios Kolovetsios takıma abilik yapabilecek bir isim. İstikrarı ve kulüp aidiyeti sebebiyle de gençler için iyi bir örnek olacaktır tecrübeli stoper.

30 yaşındaki oyuncu 2 sezonda 58 kez Kayserispor forması giydi ki eğer o talihsiz sakatlığı yaşamamış olsaydı bu sayının çok daha fazla olacağı neredeyse ekesindi. 58 mata 2 de gol atan oyuncu 9 sarı kart görürken sadece bir defa çift sarıdan kırmızı kart görerek bu alanda da olumlu bir istatistik elde etti. Özellikle agresif bir yapısı ve oyun tarzı olmasına rağmen tecrübesiyle bu agresifliği idare etmesinin bilen oyuncunun 2 senelik Kayserispor macerasında en dikkat çeken özelliği tartışmasız şekilde devamlılık ve istikrarı oldu.

1.83 cm boyuyla en büyük handikabı hava topları gibi görünen oyuncu mücadelesiyle bu açığını kapatma yoluna gidiyor.