25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Denizlispor ile Kayserisor Arasında 20.Randevu

Denizlispor ile Kayserisor Arasında 20.Randevu

İlk olarak 1985-1986 sezonunda karşı karşıya gelen Denizlispor ile Kayserispor ligin 22. haftasında kendi aralarında 20. kez karşılaşacak. Bundan önce oynanan 19 müsabakada Denizlispor’un 7 Kayserispor’un 6 galibiyeti bulunurken taraflar 6 maçta dengeyi bozamamıştır. Bu karşılaşmalarda Ege temsilcisi Denizlispor 21 gol atarken Kayserispor 23 golle cevap vermiştir.

Denizlispor’un Evinde Bariz Üstünlüğü Göze Çarpıyor

Süper ligin 22.haftasında Cumartesi günü saat 14:00’da karşı karşıya gelecek olan Denizlispor ile Kayserispor Denizli’de 9 defa karşı karşıya geldiler. Bu 9 müsabakadan Denizlispor 6 defa gaibiyet alırken Kayserispor sadece 1 galibiyet çıkarabildi. 2 maç ise berabere sonuçlanmıştır. Denizli’de 10. defa karşı karşıya gelecek olan iki ekipte daha çok puana ihtiyacı olan takımın kümede kalma savaşı veren Kayserispor olduğu görülmektedir.

Kayserispor’da Takım Kenetlenmiş Durumda

Kayserispor’da gözler tamamen Denizlispor karşılaşmasına çevrilmiş durumda. 12 puan ile son sırada yer alan ve 15.sırada yer alan Antalyaspor’dan 7 puan geride olan Kayseripor’un Denizlispor karşılaşmasına kazanmaktan başka çaresi bulunmuyor. Denizlispor ile Kayserispor arasında oynanacak bu kritik karşılaşmayı hakem Özgür Yankaya yönetecek. Yardımcılıklarını ise Mehmet Metin ve İlker Takpak yapacak.