25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çanlar Kayserispor İçin Çalıyor

Bu sezon hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası’nda çıkardığı başarılı işlerle dikkat çeken Kayserispor, o günleri ne yazık ki geride bırakmış gibi gözüküyor. Sarı Kırmızılı takımın oynadığı son 5 maçın 5’i de felaketle sonuçlanırken bu durum kafasını üst sıralara doğru kaldıran Kayseri temsilcisinin bir anda küme düşme potasına yaklaşmasına neden oldu. Açık konuşmak gerekirse takım hiç iyi bir durumda değil ve tehlike çanları çok yüksek bir sesle Kayserispor için çalıyor.

Galibiyeti Unuttu

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda gösterdiği performansla oldukça dikkat çeken bir takım olan Kayserispor, ligde oynadığı son maçlarda çok ciddi kırılmalar yaşadı ve bu durum takımın moral olarak alt üst olmasına neden oldu.

Lider Trabzonspor karşısında başlayan seride 3 kez üst üste öne geçtiği maçta sahadan mağlup ayrılan Kayseri temsilcisi, Fatih Karagümrük ve Fenerbahçe karşısında oynadığı maçlarda ise etkisiz ve dağınık performansının kurbanı oldu.

Milli Takım arasından önce Fatih Karagümrük’e 3-0 mağlup olan Hikmet Karaman’ın takımı, ara dönüşünde kendi sahasında Fenerbahçe’yi konuk etti ve bu maçtan da 4-0 mağlup ayrıldı. Bu bağlamda son 2 maçında gol dahi atamadan mağlup olan takımın taraftarla da artık karşı karşıya geldiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Sarı Kırmızılı ekip son 5 maçının 5’inden de mağlup ayrılarak üst sıralara ve hatta Avrupa’ya gözünü diktiği bir dönemden küme düşme potasına yaklaştığı bir döneme girdi ve bu durum teknik direktör Hikmet Karaman’ın da koltuğunun sallanmasına neden olmaya başladı.

Dağınık Görüntü

Fenerbahçe karşısında oynanan maçtan sonra basın toplantısında soruları yanıtlayan Hikmet Karaman, takımın bu durumda olmasının kabul edilemez olduğunu ve Fenerbahçe karşısında oynanan maçın sorumluluğunun da kendisine ait olduğunu dile getirdi.

Bu bağlamda oyuncularının üstündeki baskıyı almak isteyen tecrübeli teknik adamın açıklamalarını bu açıdan değerlendirmek gerekiyor ancak Kayserispor’a Fenerbahçe karşısında maçı kaybettiren durum aslında biraz da oyuncularla alakalıydı.

Takımdaki birçok isim sanki maça öylesine çıkmış gibiydiler ve yapılan hatalar nedeniyle ilk olarak onlar oyundan düştüler. Hikmet Karaman’ın yenmesi normal olarak kabul ettiği İrfan Can Kahveci’nin şahane golünde yetenekli oyuncunun bu kadar boş bırakılmaması gerektiğini herhalde Türkiye’de futbolla ilgisi olan herkes bir şekilde tahmin edilebilir.

14 ve 18’inci bölgelerde bırakılan boşluklar nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşayan Kayserispor’da 2 maçta 7 gol yenmesine karşın hiç gol atılamamış olması da takımın hem savunma hem de hücum anlamındaki problemlerini çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

Sarı Kırmızılı ekip sezon içerisinde çok mutlu günler geçirdikten sonra bu senaryoyu yaşayabileceğini hiç tahmin etmezdi ancak gerçek tam olarak da bu. 5 maçtır kazanamayan Kayseri temsilcisinin tez elden toparlanması gerekiyor.