22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Campanharo Kayserispor’dan Ayrıldı

2022 23 futbol sezonu öncesinde transfer tahtası kapalı olduğu için kadrosuna yeni bir ismi katamayan Yukatel Kayserispor, çareyi kadroyu koruma yoluna gitmekte bulmuştu. Ne var ki her oyuncusu için bu mümkün olmadı ve bazı isimler ile sarı kırmızılı camianın yolları ayrıldı. Takımdan son ayrılan isim Gustavo Companharo oldu.

Hiç Transfer Olmayabilir

Transfer tahtasının kapalı olması sebebiyle prensipte anlaştığı Ömer Erdoğan’ı takımın başına getiremeyen ve yerine Çağdaş Atan ile anlaşan Yukatel Kayserispor, aslında sezon başından beri transfer tahtasını açabilmek için çaba sarf ediyor. Bu doğrultu da Kayseri şehrinin önde gelenlerinin toplandığı bir gece de düzenlenmiş ve ödenmesi gereken borçlar için de bir miktar para da toplanmıştı aslında. Ne var ki transfer tahtasını açabilmek için gereken miktara ulaşılamadı. Bu gecenin devamında benzer bir organizasyon daha yapılacağı ve sonrasında transfer tahtasının açılacağı söylense de Başkan Berna Gözbaşı’nın bu doğrultudaki girişimleri şu ana kadar bir sonuç doğurmadı.

Çağdaş Atan

Teknik direktör Çağdaş Atan da mevcut şartları bilerek bu görevi kabul ettiğini ve tüm hazırlıklarını transfer tahtası hiç açılmayacakmış gibi düşünerek yaptığını defaatle belirtti. Aslında şu ana kadar geçen sürede de bu sözlerindeki samimiyeti fazlasıyla ortaya koydu Çağdaş Atan. Bir kez bile mevcut durumdan dolayı sitem etmeyen Çağdaş Hoca sürekli çözüm üretmeye çalıştı. Geçen sezon sakatlığı sebebiyle forma giyemeyen ve lisansı dondurulan Ali Karimi’yi kampın yıldızı yaparak adeta kendi transferini de yarattı Çağdaş Atan. Bu olumlu havaya rağmen yine de Kayserispor taraftarı takımın transfere ihtiyaç duyduğuna inanıyor.

Hazırlık maçlarında oynanan futbol ve sonuçlar tatmin edici olsa da lig uzun bir maraton ve Yukatel Kayserispor, 2022 23 futbol sezonunda, geçen sezon yaşadığı sıkıntılara benzer şeyler yaşayıp düşme korkusu duymak istemiyor. Bu uğurda transfer tahtasını açabilmek için girişimlerine devam eden Kayserispor yönetiminin bu girişimlerinden bir sonuç elde edememe ihtimali, etme ihtimalinden daha fazla görünüyor. Yani neticede Kayserispor bu sezonu hiç transfer yapmadan oynayıp tamamlamak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Campanharo

Campanharo Birleşik Arap Emirlikleri’ne Gitti

Bu şartlar altında kadrodaki her isim Yukatel Kayserispr ve teknik direktör Çağdaş Atan için önem arz ediyor aslında. Fakat bonservis geliri getirecek her oyuncunun da satışı elzem Kayserispor için. Bu doğrultuda Mame Thiam için 5 milyon avro bonservis bedeli belirlendiğini de açıkça ifade etmişti Kayserispor takımı.

Brezilyalı orta saha oyuncusu Gustavo Campanharo da işte bu şartlar altında kulüpten ayrıldı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yolunu tuttu. Brezilyalı orta saha oyuncusunun Kayserispor ile 2023 yazına kadar sözleşmesi olsa da kulüpten yapılan açıklamaya göre Campanharo ile Kayserispor yolları kesin olarak ayırdı. Bu yol ayrımının oyuncunun alacaklarına karşılık mı yoksa bir bonservis bedeli karşılığında mı olduğu ise henüz bilinmiyor.