18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Campanharo Geri Döndü

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarını Çağdaş Atan önderliğinde sürdüren Yukatel Kayserispor’da sürpriz bir gelişme yaşandı ve takımdan ayrılan Campanharo, transferinin iptal olması sebebiyle sarı kırmızı ekibe geri döndü.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Gitmişti

Brezilyalı oyuncu Campanharo yakın zaman önce Birleşik Arap Emirlikleri Ligi’nden Khor Fakkan takımı ile anlaşan oyuncu bu takım için sağlık kontörlünden geçmek ve resmi sözleşme imzalamak amacıyla Yukatel Kayserispor’un hazırlık kampından ayrılmıştı.

30 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu Campanharo defansif orta saha, merkez orta saha ve on numara pozisyonlarında görev yapabiliyor. 1.78 cm boyundaki futbolcu 2019 20 futbol sezonunun ara transfer döneminde bonservis bedeli ödenmeksizin Kayserispor’a katılmıştı. Geldiği sezon ligin ikinci yarısında 15 maçta forma giyen oyuncu defansif orta saha pozisyonunda görev almış ve 15 maçta gördüğü 6 sarı kartla dikkat çekmişti.

Bir sonraki sezonda yine Yukatel Kayserispor’da kendisine yer bulan Brezilyalı orta saha 24 maçta forma giymiş ve 1 gol atarken 2 de asist yapmıştı. 24 maçta 4 sarı kart gören Brezilyalı oyuncu, geldiği sezona kıyasla sarı kartlarını kontrol altına alabilmiş bir görüntü çizmişti. Geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunda ligde 22 kez forma şansı bulan defansif orta saha Campanharo, 7 sarı kart ile sezonu tamamlarken gol atamamış ancak 1 asist üretmişti.

Campanharo

Sağlık Kontrolünden Geçemedi İddiası

Campanharo transferinin neden iptal olduğu ise en merak edilen konuların başında geliyor. Çünkü oyuncu ve Birleşik Arap Emirlikleri kulübü her konuda anlaşmıştır ve Brezilyalı ön libero resmi sözleşmeyi imzalamak için Birleşik Arap Emirliklerine gitmişti. Oyuncunun sözleşme imzalamadan geri dönmesi Yukatel Kayserispor camiası için büyük bir sürpriz olurken transferin neden iptal olduğu da açıklığa kavuşmaya başladı. İlk etapta sonradan ekonomik konularda pürüzler çıktığı söyleniyordu ancak Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen bilgiler daha farklıydı. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki haber kaynaklarına göre transferin iptal olmasının ekonomik konularla hiçbir ilgisi yok, aksine Khor Fakkan ve Brezilyalı defansif orta saha maddi konuların tamamında mutlak bir anlaşma sağlamışlardı ve zaten böyle bir şey üzerine tekrar görüşülüp de anlaşmazlık yaşanması imkan dahilinde değildi.

Brezilyalı futbolcu yapılan anlaşma gereğinde Khor Fakkan için sağlık kontrolünden geçecek ve sonra da bir problem çıkmaması halinde resmi sözleşmeye imza atacaktı. Ancak oyuncunun geçmişindeki yoğun sakatlık problemleri nedeniyle standart sağlık kontrolünü daha geniş bir prosedürde uygulamak istedi Birleşik Arap Emirlikleri ekibi. Bu sağlık kontrolü sırasında kulüp doktorlarını endişelendiren bazı şeyler görüldü ve oyuncunun daha önce yaşadığı sağlık problemlerinin tekrarlama ihtimali olduğu üzerine bir rapor verildi. Bunun üzerine Khor Fakkan kulübü bu riski almayı kabul etmedi ve prensipte anlaşılan oyuncunun transferinde sağlık kontrolü sırasındaki bulgular nedeniyle kesin olarak vazgeçti. Bu gelişme üzerine de Brezilyalı orta saha oyuncusu Türkiye’ye geri dönmek zorunda kaldı.