24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan Resmen Kayserispor’da

Kayserispor, prensip anlaşmasına vardığı Çağdaş Atan ile resmi sözleşme imzaladı. Genç teknik adam ile Kayserispor arasındaki sözleşme 2022 23 futbol sezonu için geçerli olmak üzere bir yıllık bir sözleşme.

Çağdaş Atan İçin Kalabalık İmza Töreni

Kayseri’ye ayak bastığı andan itibaren Çağdaş Atan’a yoğun bir ilgi vardı. Havaalanında taraftarın çiçekle karşıladığı Çağdal Atan’ın imza töreni de gövde gösterisi gibi oldu. Karid Has Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Kılıç, Hava Bakım Fabrika Müdürü ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin ve Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı katıldı. Böylesine bir ilgiye şaşırdığı gözlenen Çağdaş Atan’ın ise genel olarak mutlu olduğu görülüyordu. Kameralara sık sık gülümseyerek poz veren Çağdaş Atan, imza töreni sırasındaki demeçlerinde ilgiye teşekkür etti ve nasıl bir camiaya geldiğini şimdi daha iyi anladığını belirtti.

Çağdaş Atan resmen Kayseri'de

Ekonomik Sorunlar

Daha öncesinde Ömer Erdoğan ile anlaşan ancak imza aşamasına geçilmek üzereyken bütçe ve transfer konusunda çıkan pürüzler nedeniyle anlaşmadan masadan kalkan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, imza töreninde yaptığı açıklamalarda üzeri kapalı olarak transfer imkanı bulunmadığına değindi. Aslında bu sayede Ömer Erdoğan ile yaşanan pürüzün de ne olduğu ortaya çıkmış oldu. Ömer Erdoğan 2 yıllık başarılı Hatayspor kariyerini de benzer sebeplerle sonlandırmıştı.

Basın toplantısının öne çıkan cümlesi ise ”Hayallerimiz bütçelerden büyük.” oldu. Havaalanında taraftarların Çağdaş Atan’a verdiği çiçeğin üzerinde de aynı cümle yar alıyordu. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı da yaptığı açıklamalarda pandeminin tüm takımları olumsuz etkilediğini, artık hiçbir Anadolu takımının bu bütçeler ve kurlarla kolay kolay transfer yapamayacağını söyledi. Bununla birlikte halihazırda Kayserispor’un hazır bir kadrosu olduğu ve çok da fazla transfere ihtiyacı olmadığını düşündüğünü belirten Berna Gözbaşı, elbette ki yarışmacı bir takım olacaklarını ama günü kurtarmak adına da geleceği riske edemeyeceklerini sözlerine ekledi.

Ömer Erdoğan ile yaşanan problemin tam olarak bu olduğu öğrenilirken Çağdaş Atan ile benzer sorunların yaşanmaması için her şeyin baştan açıkça konuşulduğu ve Çağdaş Hoca’nın hem kendi oyununa hem de mevcut Kayserispor kadrosuna çok güvendiğini belirttiği ve bu sayede anlaşmanın tamamlandığı da kulübe yakın kaynaklardan aktarıldı.

Çağdaş Atan 2

Çağdaş Atan daha önce sadece Alanyaspor’da teknik direktörlüğü tecrübe etmiş ve oynattığı futbolla da taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmayı başarmıştı. Özellikle Alanya’da oynanan maçlarda üç büyüklere karşı çok etkili performanslar ortaya koyan Alanyaspor ile 47 maça çıkan genç teknik adam 1.51 puan ortalaması yakaladı. Oyunu geriden kurdurması, pas oyunu, beklerin hücuma katkısı gibi modern futbolun pek çok ögesini Alanyaspor’da başarıyla uygulatan genç teknik adamın benzer performansı Kayserispor’da da göstermesi arzu ediliyor.