18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan Kayserispor’da.

Kayserispor sonunda aradığı teknik adamı buldu, kulüpten yapılan açıklamaya göre teknik direktör Çağdaş Atan ile kesin olarak anlaşmaya varıldı.

Kayserispor, Çağdaş Atan ile anlaşıldığını kulübün resmi Twitter adresinden Kulübümüz, Teknik Direktör Çağdaş Atan ile anlaşmaya varmıştır. Büyük Kayserispor camiasına hayırlı olsun” sözleriyle duyurdu. Çağdaş Atan ismi taraftar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Çağdaş Atan’ın kulüpten ne kadar ücret alacağına dair bir açıklama ise yapılmadı.

Önce Ömer Erdoğan ile Anlaşılmıştı

Teknik direktör mevkii için bir süre önce Ömer Erdoğan ile anlaşılmış, başarılı çalıştırıcı 5 yıllık görkemli Hatayspor dönemini sonlandırmış ve Kayseripor’un yeni teknik direktörü olmuştu. Ne var ki transfer konusunda Kayseripsor ile anlaşmazlığa düşen Ömer Erdoğan, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile yaptığı görüşmenin ardından Kayserispor ile yaptığı anlaşmanın iptal olduğunu duyurmuştu. Kulüp Başkanı Sayın Berna Gözbaşı da Ömer Erdoğan konusunda bir açıklama yapmış ve prensipte anlaştıkları Ömer Erdoğan ile imza aşamasına geçilemediğini ve anlaşmanın olmayacağını duyurmuştur.

Çağdaş Atan 1

Çağdaş Atan ve Pas Oyunu

Aslında Çağdaş Atan’ın teknik direktörlük geçmişi oldukça yeni. Gaziantepspor, Kayserispor, Eskişehirspor, Konyaspor, Alanyaspor ve Beşitaş’ta görev yapan Çağdaş Hoca bu kulüplerde hep yardımcı hoca konumundaydı. Ancak yardımcı hocalığını yaptığı kulüplerde de hakkında hep iyi şeyler konuşulan, futbol bilgisi ve takıma, futbola olan ilgisi sürekli övülen Çağdaş Hoca 2020 21 sezonunda ilk ve tek teknik direktörlük deneyimi için Alanyaspor ile anlaştı. Alanyaspor’un başında 47 maça çıkan Çağdaş Hoca, 1,51 puan ortalaması yakaladı. Sık Sık 4 3 3 dizilimini tercih eden Çağdaş Hoca, kazandığı kaybettiği maçlar bir yana özellikle büyük takımlara karşı oynattığı ve başarılı olduğu pasa oyunu, hücum futboluyla dikkatleri üzerine çekti ve ligin en sevilen hocalarından biri oldu.

Çağdaş Atan 2

Diğer yandan Çağdaş Hoca ile ilgili küçük de bir soru işareti mevcut. Oynattığı futbol ve hücum temelli oyun anlayışı çok övülse de bir dönem kendisinin yardımcılığını yapan Francesco Farioli Alanyaspor’dan ayrıldıktan sonra Alanyaspor ciddi bir düşüş yaşamıştı. Bunun üzerine bazı yorumcular Çağdaş Hoca’nın elbette iyi bir hoca olduğunu ama o çok beğenilen hücum setlerini hazırlayan asıl ismin Francesco Farioli olduğunu iddia etmişti. Bu iddiayı destekleyen bir diğer unsur da Francesco Farioli’nin teknik direktörlük kariyerinde oynattığı futbolun Çağdaş Hoca’nınkinin neredeyse bire bir kopyası olması. Ancak bu benzerliği elbette Çağdaş Atan lehine yorumlamak da mümkün. Ülkemizin tecrübeli pek çok hocası senelerce yardımcılığını yapan hiçbir teknik adamı Türk futboluna kazandıramazken Çağdaş Atan daha şimdiden bir yardımcısını üstelik de kalburüstü bir teknik direktör yaptı da denebilir Francesco Farioli’nin başarısı için.

Nasıl yorumlarsak yorumlayalım bir gerçek var ki Francesco Farioli gibi Çağdaş Atan gibi teknik direktörler sayesinde bizler Süper Lig’de artık çok daha keyifli maçlar izleyeceğiz.