25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan İmzaya Geldi

Kayserispor’un prensipte her konuda anlaştığı genç ve başarılı teknik adam Çağdaş Atan resmi imzayı atmak için Kayseri’ye geldi.

Uçakla Kayseri’ye gelen Çağdaş Atan’ı kulüp genel menajeri Yunus Akbulut karşıladı. Ayrıca bir grup taraftar da Çağdaş Hoca’ya hoş geldin demek için toplandı ve genç teknik adama sevgi gösterisinde bulunup başarı dilediler.

Çağdaş Atan Kayserispor'da 1

Çiçekteki İlginç Not

Çağdaş Atan’a yakın ilgi gösteren Kayserisporlu taraftarlar ayrıca yeni hocalarına çiçek de verdiler. Çiçeğin üzerinde yazılı olan not ise hayli ilginçti. Yeni Teknik direktör Çağdaş Atan’a verilen çiçeğin üzerinde ”Hayallerimizi bütçelerden büyük” yazıyordu. Bu söz, bir süre önce prensip anlaşmasına varılan ama resmi imzalar atılmadan önce pürüz yaşayarak Kayserispor teknik direktörü olmaktan vazgeçen Ömer Erdoğan’a bir gönderme olduğu şeklinde yorumlandı.

Ömer Erdoğan ile Kayserispor’un önümüzdeki sezon için her konuda anlaştıkları duyurulmuş, söylentilere göre ancak Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Ömer Erdoğan transfer bütçesi konusunda son anda anlaşmazlığa düşmüş ve imzalar atılamamıştı. Anlaşmazlığın ortaya çıkmasından sonra Berna Gözbaşı yaptığı açıklamada ülkedeki ekonomik sıkıntılardan bahsederek her kulübün benzer problemler yaşadığını, sıkıntının Kayserispor özelinde olmadığını söylemişti. Çiçekte yer alan bu not, başkan Berna Gözbaşı’nın sözleriyle birlikte yorumlanınca son anda anlaşmanın kıyısından dönülen Ömer Erdoğan’a bir gönderme olarak yorumlandı.

Çağdaş Atan Kayserispor'da

Çağdaş Atan Tercihi Övgü Aldı

Hatayspor ile çok başarılı sezonlar geçiren Ömer Erdoğan beklenmedik bir kararla kulübünden ayrılmıştı. 2021 22 futbol sezonunun son maçının ardından maç sonu basın toplantısında bu kararı kamuoyu ile paylaşan teknik direktör Ömer Erdoğan, Hatayspor yönetimine ve camiasına kendilerine sundukları imkanlar ve çalışma şartları için teşekkür ederek bu kararı ailesiyle konuşup aldığını ve şu ana kadar da kimseye paylaşmadığını belirtmişti. Oynattığı futbol ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Ömer Erdoğan’ın Kayserisporla anlaştığının duyurulması Kayserispor taraftarını oldukça heyecanlandırmış ve mutlu etmişti. Ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biri olarak gösterilen Hatayspor’un geriden pasla oyun kurma ve topa sahip olma anlayışını Kayserispor’da da göreceklerini uman taraftarlar, son anda çıkan pürüz ve anlaşmanın gerçekleşmemesi nedeniyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşamışlardı.

Ömer Erdoğan ile yapılan prensip anlaşmasının iptalinin ardından yeni teknik direktör olarak Çağdaş Atan ile anlaşılması teknik direktör seçiminin günü kurtarmak için değil de belirli bir plan dahilinde olduğu görüşünün benimsenmesine neden oldu. Çünkü Çağdaş Atan da Alanyaspor kariyeri boyunca tıpkı Ömer Erdoğan gibi geriden pasla çıkılan bir oyun anlayışını benimsemiş, Türkiye’de pas oyununun en önemli temsilcilerinden biri olarak anılmaya başlamıştı. Çağdaş Atan2ın yardımcılığını yapan hatta Çağdaş Atan Alanyaspor’dan ayrıldıktan sonra onun yerine getirilen ve çok da başarılı olan İtalyan teknik adam Francesco Farioli’nin de aynı oyun anlayışını benimsemesi Çağdaş Atan’ın mantalitesi ve futbol anlayışını ortaya koyan başka bir örnek olarak gösteriliyor. Kayserispor taraftarı göze hoş gelen bu oyunun Kayserispor’da da başarı ile uygulanabilmesini umuyorlar.