25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan ile Kayserispor

Ömer Erdoğan ile anlaşması son anda iptal olan Kayserispor’da Başkan Berna Gözbaşı Çağdaş Atan ile prensip anlaşmasına varmıştı.

Çağdaş Atan Kayseri’ye geldi ve kalabalık bir grubun önünde de kendisini 1 yıllığına Kayserispor teknik direktörü yapan imzayı attı.

Hayaller, Bütçeler, Gerçekler

İmza törenindeki konuşmalar ile Ömer Erdoğan’ın hem Hatayspor’dan ayrılışını hem de Kayserispor ile prensipte anlaşmasına rağmen olayın imza aşamasında iptal olmasını düşününce anlaşılıyor ki bu sene pek çok kulüp küçülmeye gidecek. Ömer Erdoğan, Hatayspor’dan hedefler farklı olduğu için ayrılmış ve sonrasında Kayserispor ile anlaşmıştı. Ancak anlaşma imza aşamasına geldiğinde Kayserispor’un da istediği transferleri yapamayacağını anlayan Ömer Erdoğan anlaşmadan vazgeçmişti.

Çağdaş 1

Çağdaş Atan’ın imza töreni sırasında da temel konu bütçe ve transferdi. Elbette imza töreninde transferden ve bütçeden bahsedilmedi ama Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı hem imza töreninde hem de öncesindeki söylemlerinde her kulübün ekonomik sorunlar yaşadığını, hayallerin bütçelerden daha önemli olduğunu ama Kayserispor’un neyse ki çok iyi bir kadrosu olduğunu dile getirmişti. Çağdaş Atan da basın toplantısı sırasında bu söylemleri benimsemiş görülüyordu. Sıklıkla 4 3 3 dizilimi ile takımını sahaya süren, hücumu savunmadan pasla başlatan, kenar oyuncularını ya da bekleri içeriye kaydırarak kenarlarda bir oyuncuyu rakip bekle bire bir bırakmayı seven ve pas oyununu çok önemseyen Çağdaş Atan için mevcut Kayserispor kadrosu ne kadar uygun, gelin şimdi buna bir bakalım.

Kayserispor Kadrosu ve Çağdaş Atan’ın Tercihleri

Kayserispor’da Başkan Berna Gözbaşı kadromuzu koruduk dese de bazı ayrılıklar yaşanmadı değil. Bu ayrılıklardan Çağdaş Hoca’nın en çok arayacağı isim kaleci Silviu Lung. Oyuncunun sözleşmesi bu yılın haziran ayının sonunda bitiyor. Elbette kendisiyle sözleşme uzatılma ihtimali var ancak şimdiye kadar bu konuda bir haber basına yansımadı. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda 30 maçta Kayserispor forması giyen başarılı kaleci 8 maçı gol yemeden tamamlamayı başarmıştı. Kariyerinin ilk ve tek hocalık deneyimini Alanyaspor ile yaşayan Çağdaş Atan, ligin en tecrübeli kalecilerinden biri olan Portekizli eldiven Marafona ile çalışmıştı. Eğer imkan varsa Çağdaş Hoca büyük ihtimalle Silviu Lung’u takımda görmek isteyecektir. Diğer yandan yedek kaleci Cenk Gönen’in de sözleşmesi henüz uzatılmadı. Fakat Kayserispor’un sezona mutlaka tecrübeli bir kaleciyle gireceği büyük ihtimalle de elindeki kalecileriyle sözleşme uzatacağı düşünülüyor.

Çağdaş 2

Çağdaş Atan’ın problem yaşayacağı ikinci mevki ise forvet olabilir. Çünkü takımın tecrübeli forvetleri olan Mustafa Pektemek ve İlhan Parlak’ın ikisinin birde kontratları da yine haziran sonunda bitecek ve şimdiye kadar bu oyuncularla önümüzdeki sezona dair bir anlaşma yapıldığı da basına yansımadı. Mario Gavranovic, Çağdaş Atan’ın çok seveceği tarzda bir forvet oyuncusu olsa da Çağdaş Hoca sözleşmesi biten oyuncularla anlaşma sağlanamaması halinde mutlak suretle forvete takviye talep edecektir. Ancak söylemlerden anlaşıldığı kadarıyla bu takviye istekleri bonservisi elinde olan oyuncular ile girebilmeye çalışılacak.