22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan Destek İstedi

Hazırlıklarına transfer tahtası kapalı olarak devam eden Yukatel Kayserispor’da buna rağmen işle yolunda gidiyor. Teknik direktör Çağdaş Atan önderliğinde daha önce pek de alışık olunmadığı tarzda drone çekimli çalışmalara devam eden Kayserispor bambaşka bir motivasyonla ligi hazırlanıyor.

Transfer tahtasının kapalı olması ile birlikte açılması için pek çok girişimde bulunan Kayserispor yönetimi bir türlü bu isteğinde muvaffak olamadı. Transfer tahtasının açılması adına Kayseri’nin önce gelen iş adamları ve siyasilerinin toplandığı zirveden de beklenen sonuç çıkmamıştı. O dönem ilgili zirve gecesinin ardından pozitif mesajlar verilmiş ve yakın bir tarihte yeni bir Kayserispor zirvesi düzenlenerek gerekli paranın toplanacağı mesajları verilmişti. Ancak o günden bugüne Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın girişimlerinden bir sonuç çıkmadı.

Bu gelişmeler sonrasında seyircisinden başka güvenebileceği kimsesi olmadığını gören Kayserispor kendi içerisine döndü ve adeta küllerinden doğdu. Çağdaş Atan, sürekli verdiği pozitif mesajları saha içi performansı ile de birleştirmeyi başarı ve tek bir transfer bile yapamayan Kasyerispor buna rağmen hazırlık maçlarında geçen sene yararlanamadığı oyuncularını parlattı ve adeta onlardan yeni transferler yarattı.

Ali Karimi Şov Yaptı

Tecrübeli golcü Gavranovic Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde devam eden kampa katıldığında adeta yeni transfer gibi karşılanırken geçen sezon sakatlığı nedeniyle çok az maçta forma bulabilen Mensah da kampın forma isimlerinden biri olmayı başardı. Ancak Gavranovic ve Mensah’ın da önüne geçen bir isim vardı kampta; İranlı orta saha oyuncusu Ali Karimi.

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda sakatlığı nedeniyle forma şansı bulamayan ve lisansı askıya alınan Ali Karimi sezon başı ilk etap hazırlık kampının tartışmasız yıldızı oldu. Bu süreçte lisansı da çıkarılan İranlı orta saha gerçek anlamda kapmta yeni transfer havası yarattı. Gençlerbirliği ile oynanılan ve 1 0 kazanılan maçta galibiyet golü de Ali Karimi’den geldi.

Takımdaki ve Çağdaş Atan’daki bu çabanın karşılığı ise taraftardan geldi. Kayserispor taraftarı hazırlık maçlarındaki oyunu da gördükten sonra takımına daha çok inandı ve Çağdaş Atan ile futbolcuların demeçlerinde sık sık vurguladıkları desteği takıma vermeye başladı.

Çağdaş Atan

Çağdaş Atan Mesajlarını Yineldi

Yukatel Kayserispor’un başına geçtiğinden beri bu sezonun önemli bir sezon olduğunu vurgulayan ama hedefi olan bir takım olmaktan geri durmayacaklarını belirten Çağdaş Atan ”Hayallerimiz bütçelerden büyük” diyerek sezonun mottosunu da belirlemişti.

Çağdaş Atan, basına verdiği son demeçte de yine taraftara seslendi. Birlik masajları veren Çağdaş Hoca takımına çok güvendiğini ve çalışmalardan memnun olduğunu belirtirken yeni sezona dair verdiği mesajlar da çok netti;

Kayserispor için bu sezon; fedakarlık, mücadele, savaş sezonudur. Taraftarımız bunu asla unutmasın her maç çok büyük destek bekliyoruz. Hedef ortak, görüşler ortak savaşa devam!”