18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Çağdaş Atan Açıklamalarda Bulundu

Yukatel Kayserispor’da sezon başı anlaşılan ama resmi imzalar atılmak üzereyken transfer tahtasındaki sorunlar sebebiyle anlaşmaktan vazgeçen Ömer Erdoğan’ın yerine göreve getirilen genç teknik adam Çağdaş Atan, geldiğinden beri verdiği mesajlar ile camianın sevgilisi oldu.

Daha imza aşamasında hayaller bütçelerden büyük sözleriyle taraftar ve camianın gönlünde taht kuran Çağdaş Atan, sonraki süreçte de hep bu sözünün arkasında durdu. Sezon hazırlıklarına transfer tahtası sanki hiç açılmayacakmış gibi devam edeceklerini belirten ve buna uygun bir kadro planlaması yaptığını söyleyen Çağdaş Hoca, sezon hazırlıkları kapsamında Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde gerçekleştirilen ilk etap kampına da altyapıdan bazı genç oyuncuları götürmüştü.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki çalışmalar devam ettiği sırada açıklamalarda bulunan Çağdaş Atan hazırlıkların ok iyi gittiğini özellikle de kamp merkezine, tesislere hayran kaldığını, orasının ileride pek çok spor kulübü için bir cazibe merkezine dönüşeceğini düşündüğünü belirtmişti.

Çağdaş Atan

Çağdaş Atan Yeni Açıklamalar Yaptı

Bu sezonun Kayserispor için çok önemli bir sezon olduğunun farkında olduğunu belirten Çağdaş Atan, bütün hazırlıkları bu doğrultuda yaptıklarını ve gemiyi sağ salim karaya çıkarırken aynı zamanda çok da rekabetçi bir takım oluşturmak istediklerini belirti.

İkini etap çalışmalarına başladıklarını ve bu süreçte Süper Lig seviyesindeki takımlarla 3 ciddi hazırlık maçı yapılacağını açıklayan genç teknik adam, bu sayede zor bir fikstürle başlayacakları sezonun ilk 10 haftasına hazır hale geleceklerini belirtti.

Oldukça zor bir fikstür çeken Yukatel Kayserispor, ligin ilk 10 haftasında Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış 5 takımın hepsiyle karşılaşacak sarı kırmızılı ekip.

Transfer Konusuna da Değindi

Transfer tahtasının kapalı olmasını dert etmediklerini belirten Çağdaş Hoca, hazırlıklarını buna göre yaptıklarını söylerken ayrıca 4 yeni transfer yaptıklarını şu sözlerle ifade etti;

“Karimi’nin tekrardan lisansının çıkması, Ackah’ın, Uzodimma’nın, Mensah’ın geri gelmesi kendi içimizde 4 tane transfer yapmış gibi düşünüyoruz. Her bölgede oyuncumuz var, bu takım geçen sene kupada final oynamış bir takım. Ligde de sezonu rahat bir şekilde bitirmiş bir takım. Oyuncu grubuna inanıyoruz. Tabii, hayallerimiz de var. Güvendiğimiz konu oyunumuz. Tabii ki bazı eksik bölgeler var ama bunu kendi içimizde çözmeyi planlıyoruz. Karimi‘nin tekrardan lisansının çıkması, Ackah’ın, Uzodimma’nın, Mensah’ın geri gelmesi kendi içimizde 4 tane transfer yapmış gibi düşünüyoruz. Mensah ligin 4. haftasında hazır olur diye düşünüyoruz. Ackah ve Uzodimma genç oyuncular, Ali Karimi farklı pozisyonlarda oynayabilen oyuncu. Bunlar biraz elimizi rahatlattı.”

Kampa 9 genç oyuncu götüren Çağdaş Hoca, bunlar arasından da mutlaka bazılarının A takıma alınacağını belirtti. Genç oyuncuların hepsinden genel olarak memnun olan teknik adam yine de çekirdek kadro oluşturmak gerektiğini ve genç oyunculardan bazılarının A takımda kalacağını belirtti.

Takımdan genel olarak memnun olduğunu belirten Çağdaş Atan, her zamanki gibi yine pozitif mesajlar vererek camiasını rahatlattı ve Kayserisporlu taraftarlara yeni sezon öncesi umut aşıladı.