25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Burak Yılmaz Süper Lig’e Geri Mi Dönüyor?

37 yaşındaki tecrübeli golcü Burak Yılmaz futbolculuk kariyerine Hollanda’ da mücadeleden Fortuna Sittard takımı ile devam ediyordu.

Hollanda 1. Ligi’nde mücadele eden Fortuna Sittard ile sürpriz bir şekilde yollarını ayırdığını açıklayan 37 yaşındaki tecrübeli golcü Burak Yılmaz kariyerine nerede devam edeceği merak ile beklenirken süper lig’ e gerimi dönecek diye söylentiler oluştu.

37 yaşındaki tecrübeli golcü Burak Yılmaz Hollanda 1. Lig ekiplerinden olan Fortuna Sittard ile 2 yıl futbolcu, 3 yıl ise antrenör olarak sözleşme imzalamıştı.

Fortuna Sittard ile yolların ayrılmasında birçok söylenti ortalarda dolaşırken en güçlü iddia ise maaş ödemelerinin yapılmamasının oyuncular için büyük bir sorun olduğu ortaya çıktı.

Hollanda kulübünün Türk yöneticileri Attila AytekiN ve Umut Akpınar’ın şirketine soruşturma başlatılmasının sebep olduğu ve bu neden ile kulüpte oyucuların alacaklarının ödenmesinde gecikmeler ortaya çıktı belirtildi.

Hollanda kulübü Fortuna Sittard şu anda oyuncuların maaşlarını ödemek için bir yol ararken, kulüp ile çalışan bazı menajerlik şirketlerine de borçların olduğu ortaya çıktı.

Oluşan bu kriz ortamı sonrasında ise Fortuna Sittard‘da mali kriz çözüldüğü yönünde haberler dolaşmaya başlarken kulüp futbol direktörü Ivo Pfennings, futbolcularının ödenmeyen ücretlerinin hesaplarına yattığını ve takımın tecrübeli golcüsü Burak Yılmaz ile de görüştükten sonra oyuncunun yeniden kulüp ile çalışmalara da başlayacağı antrenmanlarda takımı ile yer alacağı ortaya çıktı.

Kulüpte Ödemeler Ve Soruşturmalar Devam Ediyor

Hollanda kulübü Fortuna Sittard bu sezon ödemeler ve kulübün soruşturmaları bitmiyor. Hollanda kulübünün Türk yöneticileri Attila Aytekin ve Umut Akpınar’ın şirketine soruşturma başlatılmasının sebebi ile kulüp oyuncularının alacaklarını ödemekte zorlandılar.

Kulüpte yaşanan bu ekonomik sıkıntıların aşılması için yönetim kollarını sıvarken oyuncuların gecikmelide olsa kalan ödemelerinin yapıldığını açıkladılar.

Kulüpte oluşan bu kriz ortamında Fortuna Sittard’ da yakında tanıdığımız takımın kaptanı 37 yaşındaki tecrübeli golcü Burak Yılmaz bu gelişmeler sonrasında kulüp ile yollarını ayırma kararı aldı.

Tecrübeli oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Burak Yılmaz, Hollanda 1. Ligi’nde mücadele eden Fortuna Sittard ile sürpriz bir şekilde yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Burak Yılmaz İçin Beşiktaş Söylentisi

37 yaşındaki tecrübeli golcü Burak Yılmaz Hollanda 1. Lig ekiplerinden olan Fortuna Sittard ile anlaşmazlıklar sonunda yollarını ayrıma kararı alan tecrübeli isim kariyerine antrenör olarak da devam etmek istiyor.

Siyah beyazlı takımın tecrübeli hocası Şenol Güneş ile de arası iyi olan Burak Yılmaz Beşiktaş ‘In teknik heyetinde yardımcı antrenör olarak görev alacağı gündeme geldi.

Futbolculuk kariyerine devam ederken bir yandan da antrenörlüğe kendini hazırlayan Burak Yılmaz için Beşiktaş iddiaları gündemde.

Hem Beşiktaş hem de Burak Yılmaz tarafından henüz net bir açılama olmaz iken Fortuna Sittard kulübünde ödemeler yeniden yapıldıktan sonra sportif direktörün açıklamaları ile sorunun çözüldüğünü Burak Yılmaz ‘In yeniden takımı ile beraber olacağı söylenmişti.