18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Beşiktaş Stoper Arayışlarında Sona Geldi

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ın transfer ihtiyacı malum! Teknik direktör Şenol Güneş, geçtiğimiz haftalarda yönetim ile bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede yönetime takımın sağ stoper, merkez orta saha, sol kanat ve forvet arkası ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi. Yönetim de maddi imkanlar el verdiği takdirde söz konusu bölgelere transfer yapılacağını söyleyerek Şenol Güneş’i rahatlattı.

Daniel Amartey Transferi Uzadıkça Uzadı

Beşiktaş, neredeyse iki aydan bu yana Daniel Amartey ile görüşüyor. Uzun süreden bu yana Leicester City’de forma giyen oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. Leicester City, oyuncuya sosyal medya aracılığıyla teşekkür ederek yolları ayırdı. Ganalı stoper, halen daha yeni takımına karar veremedi.

1994 doğumlu stoper ile ilgilenen kulüplerden birisi de Beşiktaş! Siyah beyazlılar, Mayıs ayından bu yana oyuncuyu kadrolarına katmak için görüşmeler gerçekleştiriyor. Daniel Amartey, Beşiktaş’tan imza parası talep etti. Beşiktaş ise oyuncuya imza parası veremeyeceğini söyledi. Ayrıca, yıllık ücret olarak en fazla 1.5 milyon Euro verebileceğini dile getirdi. Daniel Amartey, düşünmek için süre istedi. Ganalı stoperin transfer sürecinin uzaması, Beşiktaş’ın alternatif arayışlarına girmesine neden oldu.

Lyanco İsmi Gündeme Geldi

Daniel Amartey transferinden olumlu sonuç ile ayrılamayan Beşiktaş, sağ stoper arayışlarını hızlandırdı. Gündeme gelen isimlerden birisi de Lyanco oldu. Geçtiğimiz sezon Premier Lig’de mücadele eden Southampton, ligi son sırada tamamladı. Kendisini Championship’te buldu. Takımın önümüzdeki sezon Championship’te mücadele edecek olması, futbolcuları rahatsız etti. Birçok isim, Southampton’dan ayrılma kararı aldı. O isimlerden birisi de Lyanco!

Southampton, Brezilyalı oyuncuyu 2021 yılının Ağustos ayında 7.5 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Oyuncu ile dört yıllık sözleşme imzalanmıştı. 1997 doğumlu oyuncu, 1.87 boyunda! Ağırlıklı olarak sağ stoper pozisyonunda görev yapıyor. Hava hakimiyeti oldukça iyi! Yerden de hızlı! Tam olarak Şenol Güneş’in ihtiyaç duyduğu bir isim!

Beşiktaş, geçtiğimiz haftalarda bu oyuncu için Southampton’un kapısını çaldı. İngilizler, Beşiktaş’tan 8 milyon Euro bonservis istediler. Beşiktaş ise en çok 4 milyon Euro verebileceğini dile getirdi. Bu durum, görüşmelerin durmasına sebep oldu. Ancak, Beşiktaş oyuncu satışı gerçekleştirdiği takdirde Lyanco’yu transfer edebilmek adına yeniden Southampton’un kapısını çalabilir.

Romain Saiss’in Durumu Beşiktaş Yönetimini Endişelendiriyor

Beşiktaş yönetimi, Şenol Güneş’in istekleri doğrultusunda sadece sağ stoper transferi yapmayı düşünüyordu. Daniel Amartey ve Lyanco, Beşiktaş’ın sağ stoper ihtiyacını karşılayabilecek isimlerdi. Sol stoper transfer edilmesi ihtimaller dahilinde değildi. Ancak, takımdan ayrılma kararı alan Romain Saiss’in durumu dengeleri değiştirdi. Faslı oyuncu, kendisine gelen transfer tekliflerini değerlendirmeyi düşünüyor. Hem İngiltere’den hem de Fransa’dan teklifler alan oyuncunun Beşiktaş’ta kalmaya niyeti yok! Hatta, kendisi, yeni sezon hazırlıklarına katılmadı. Bu durum, Beşiktaş’ın sol stoper transfer etmesini zorunlu hale getirdi.