15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Bellona Kayseri’nin 96’lık Galibiyeti

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 17. Haftasında Bellona Kayseri Basketbol’a konuk olan Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’u ekibi 96-73 skor ile yendi. Oyun heyecanlı bir şekilde Kayseri’nin galibiyeti ile bitti.

Kadir Has Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada rakibine oranla çok daha iyi bir performans gösteren sarı kırmızılı ekip kendi sahasında olukça başarılı bir karşılaşmaya imza attı. Esra Ural da karşılaşmada 10 sayı ve 10 ribaund ile double double yapan diğer bir oyuncu oldu. Konuk takım Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’da ise en skorer isim Nathalie Marie Fontaine oldu.

Maçın ilk yarsını 23 sayı ile önde tamamlayan ev sahibi takım Bellona Kayseri Kadın Basketbol takımı maçın ikinci yarısında da etkili oyununu sürdürmeye devam etti ve bu sayede salondan galibiyet ile ayrılan taraf olmayı başardı.

Bellona Kayserispor İçin Kolay Bir Maç

Karşılaşmaya müthiş bir hücum performansı ile başlayan Bellona Kayseri Basketbol, ilk çeyrekte kontrolü ele aldı. Soyunma odasına önde giren taraf ev sahibi takım oldu. 1. Priyotu 32-20 üstünlük ile sonlandıran Bellona Kayseri, devreyi 57-34 sonlandırıldı. Üçüncü periyotta da 78-49 üstünlüğünü devam ettiren Bellona Kayseri Kadın Basketbol takımı parkeden 96-73, 23 sayılık bir fark ile galip bir şekilde ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu Bellona Kayseri basketbol takımından Tyasha Harris olurken Amerikalı oyuncu 21 sayı 10 asist ile oynayarak double double yaptı.

Esra Ural da karşılaşmada 10 sayı 10 ribaund ile double double yapan diğer bir oyuncu oldu. Konuk takım Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’da ise en skorer isim Nathalie Marie Fontaine oldu.

Karşılaşma Detayları

Bellona Kayseri’nin ev sahipliği yaptı karşılaşma Kadir Has Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmayı yöneten isimler ise Mehmet Şahin, Kerem Yılmaz, Hande Öztürk idi. Maçta yer alan isimler ise;

Bellona Kayseri Basketbol: Sevgi Tonguç 4, Zeynep Öykü Kalbisağde 5, Melis Gülcan 13, Ayşegül Günay Aladağ 6, Gülse Uğur 2, Maja Miljkovic 1, Cansu Çolakoğlu 2, Fatma Dikmen 2, Harrigan 10, Brown 20, Esra Ural Topuz 10, Harris 21

Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol: Raushan Gültekin 2, Marie Fontaine 17, Ezgi Manlacı 12, Ladin Özel 2, Gabija Mieskonyte 4, Öykü Taşkın 5, Gülfer Tokatlı 7, Montrelle Wallece 16, İlknur Yıldızhan 8, Güneş Köksal

1. Periyot: 32-20

Devre: 57-34

3. Periyot: 78-49