24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Bellona Kayseri Basketbol’a Büyük Destek 750 Bin Lira

Bellona Kayseri Basketbol ile alakalı gelen son dakika haberi basketbol sevdalılarını mutlu etti. Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, yaptığı son açıklamalar ile birlikte Bellona Kayseri Basketbol’a maddi olarak destekte bulunacağını ifade etti.

Öğrenilene göre bu destek oranı 750 bin Türk Lirası olacak. İşte sporseverleri sevindiren gelişmeye dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, sevindiren açıklamaları ile gündeme geldi. Ertekin, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol’a finansal destek sağlayacak.

Taraftarlar, aldıkları bu haber karşısında sevinirken Bellona Kayseri Basketbol yöneticileri, bahsi geçen para ile takımı iyileştirme çalışmaları gerçekleştirecek.

Kayseri Takımı Maddi Sıkıntılar İle Karşı Karşıya

Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile Bellona Kayseri Basketbol’un maddi açıdan sıkıntılar yaşadığına dikkat çekti.

Alpaslan Baki Ertekin, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan ekibe 750 bin Türk Lirası tutarınca destekte bulunacağını ifade etti.

Kayserili sporseverler, gelen bu haber ile birlikte yaşadıkları sevinci sosyal medya platformları üzerinden paylaşarak Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin’e teşekkürlerini iletti.

‘’Problemler Ömer Başkanın Çözebileceği Seviyede Değil’’

Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, yaptığı açıklamalar ile Bellona Kayseri Basketbol’un yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

Ertekin, yaşanan maddi sorunların Ömer Başkan tarafından çözümlenebilecek bir noktada olmadığının altını çizdi. Bununla birlikte acil bir şekilde 2 milyon 500 bin TL bulunmadığı takdirde Bellona Kayseri Basketbol’un ya Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nden çekileceğini ya da Kayseri dışında bir kurum ya da kuruluşa satılacağını belirtti.

Her daim Bellona Kayseri Basketbol’ün yanında olduklarını vurgulayan Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin, bu desteklerine ek olarak takıma sporun geliştirilebilmesi ve şehir takımlarına sahip çıkmak için 750 Bin Türk Lirası desteğinde bulunacağını söyledi. Kayseri Basket’in ekonomik sıkıntılar ile karşı karşıya kalması taraftarları da üzdü.