4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Başkan Büyükkılıç Erciyes Kampında

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yeni sezon hazırlıklarını Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde sürdüren Yukatel Kayserispor’u ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, Kayserisporlu futbolcular ve teknik ekibine yeni sezon için başarı dileklerini iletti.

Bu ziyaret sırasında Yukatel Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Berna Gözbaşı, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ve Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş da Başkan Memduh Büyükkılıç’a eşlik ettiler.

Başkan Büyükkılıç Memduh

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne Övgü Yağdı

Kayseri Hacılar ilçesinde bulunan, Kayseri’nin sembolü Erciyes Dağı’nda 1800 metre civarlarına inşa edilen bu tesis 2020 yılında faaliyete girdi. Henüz tamamlanmamış olmakla birlikte tamamlandığında altı adet çim sahası bulunan tesiste ayrıca tam olimpik bir yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kongre merkezi ve spa da yer alacak.

Projenin toplam maliyetinin 75 milyon lira olacağı öngörülmekte ve yılın 12 ay boyunca Erciyes Dağı’nı bir spor merkezi haline getirmesi amaçlanmakta. Proje aşamasında pek çok ilgiliden ve bilirkişiden görüş alınarak karar verilen bu yükseklikteki tesisten şu ana kadar herkes çok memnun kalmış durumda.

Yukatel Kayserispor, kendi tesislerinde başladığı 2022 23 futbol sezonu hazırlıkları için gittiği Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar devam ederken Kayserispor’un resmi Twitter hesabından kaptan İlhan Parlak’ın ve teknik direktör Çağdaş Atan’ın kısa söyleşileri yayımlandı. Çağdaş Hoca Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne hayran kaldığını dile getirerek yakın gelecekte pek çok Türk takımının sezon öncesi hazırlıkları için bu tesisi tercih edeceğini düşündüğünü belirtti. Ortamın, imkanların ve havanın çok güzel olduğunu belirten Çağdaş Atan bu tesisi Kayseri’ye kazandıranlara teşekkür etmişti.

Başkan Berna Gözbaşı da tesise övgüler yağdırdı ve ”Kayseri’mizde böyle güzel bir tesisin olması çok gurur veriyor. Hocalarımız da bu sahalarımız büyüdükçe, yüksek irtifa kampının kapasitesi arttıkça artık dünyanın tercih edilen bir kamp merkezi olacağı görüşünde. Çünkü yabancı takımlarla da görüşüyorum. Her görenin görüşü bu yönde. İnşallah faydalı, verimli bir kamp olur. Takımımıza da bu kampta ve sezonda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç Tatlı İkram Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın ziyareti için kendisine teşekkürlerini sunan Berna Gözbaşı ve tüm Kayseri kafilesine yanında getirdiği tatlılardan ikram etti. Herkesin hayranlığını kazanan tesis hakkında da konuşan Başkan Büyükkılıç;  ”Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’miz önemli ve anlamlı bir proje olarak Erciyes’i bütünleştirirken, kayak merkezimizle birlikte hizmetleri yaz aylarına da yayan bir yaklaşım ile hakikaten bizler de motive oluyoruz, keyifleniyoruz. Görüldüğü gibi diğer gerek kapalı tesislerimiz, gerekse ilave altı tane sahamızın yapımı devam ediyor. İnşallah hakikaten burası Türkiye’mizde önemli kamp merkezi olarak yüksek irtifa merkezi bağlamında, yurt dışına gereksiz yere kaynaklarımızın aktarılmasını da böylece engellemiş olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kayserispor’umuzun da antrenmanlarını burada izledik. Kendilerine değerli, hocamıza, başkanımıza ayrıca başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Kayserispor’da hem yönetimin hem de şehrin yöneticilerinin takımla yakından ilgilenmesi oyuncu ve teknik heyeti fazlasıyla memnun etti.