18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Avrupa’nın Dev Kulüpleri Ferdi Kadıoğlu İçin Fenerbahçe’nin Kapısını Çalacaklar

Sezona çok iyi başlayan Fenerbahçe’de keyiflerin fazlasıyla yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Camia, sezon sonunda şampiyon olarak on yıllık özleme son vermek adına kenetlendi. Sarı lacivertli takımın taraftarları, en çok yeni transferlerin performanslarından memnuniyet duyuyorlar. Bahsettiğimiz isimlerin başında Sebastian Szymanski geliyor. Erteleme maçında Başakşehir’e iki gol birden atan Polonyalı golcü, şu ana kadar Fenerbahçe forması ile 13 maça çıktı. Bu maçlarda yedi gol atıp dört asist yapmayı başardı. Avrupa’nın birçok kulübü, Sebastian Szymanski’yi izlemek adına Fenerbahçe maçlarına gözlemci göndermeye karar verdi.

Performansı ile övgüyü hak eden bir diğer isim İrfan Can Kahveci! 2021 yılının Ocak ayında Fenerbahçe’ye transfer olan 1995 doğumlu oyuncu, bu sezona kadar iyi bir görüntü çizmemişti. Taraftarlar, bu ismin Fenerbahçe seviyesinde olmadığını düşünüyorlardı. Ancak, İrfan Can Kahveci, bu sezona çok iyi başladı. Şu ana kadar 13 maçta görev yaptı. Sahada 722 dakika kaldı. Güzel performansını altı gol ve dört asist ile süsledi. Fenerbahçe’de sezonun yıldızlarından birisi olması beklenen bir diğer isim Ferdi Kadıoğlu!

Fenerbahçe 24 Yaşındaki Oyuncu İçin 20 Milyon Euro Talep Ediyor

Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’nin en eski isimlerinden birisi! Sarı lacivertli takımın jokeri olan oyuncu, birden çok pozisyonda forma giyebiliyor. Sağ bek, sol bek, orta saha sağ, orta saha sol ve hatta merkez orta sahada dahi oynayabilen oyuncu, yabancı sınırı da dikkate alındığında Fenerbahçe için hayati bir öneme sahip!

Yaz transfer döneminin en çok konuşulan oyuncularından birisi olan Ferdi Kadıoğlu’nun başka bir kulübe transfer olmasına izin verilmedi. Ne teknik direktör İsmail Kartal’ın ne de başkan Ali Koç’un oyuncuyu bırakmaya niyeti vardı. Ferdi Kadıoğlu, beklenildiği üzere takımda kaldı. Ancak, Avrupa kulüpleri, oyuncuyu takip etmeyi bırakmadılar.

Dış basında çıkan haberlere göre Ferdi Kadıoğlu ile üç büyük kulüp ilgileniyor. Bu kulüpler, Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Newcastle United! Söz konusu kulüplerden birisi veya hepsi, Ocak ayında oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalabilir. Ayrıca, kulüplerin oyuncu için 2024 yazında teklif yapma ihtimalleri de mevcut! Fenerbahçe, her halükarda oyuncuyu minimum yirmi milyon Euro karşılığında satmayı düşünüyor.

Ferdi Kadıoğlu’nun Performansı Beğeni Topluyor

Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’nin Süper Lig’de şu ana kadar oynamış olduğu altı maçın beşinde forma giydi. Sahada 450 dakika kaldı. Yalnızca üst adale yırtığı sebebiyle dördüncü haftadaki Ankaragücü maçında forma giyemedi. Buna ek olarak, 2023 – 2024 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam on maçta görev yaptı. Sahada 876 dakika kaldı. Güzel performansını bir gol ve bir asist ile süsledi.

İsmail Kartal, Ferdi Kadıoğlu’nu bekte kullanmayı seviyor. Oyuncunun hem sağ hem de sol bekte iyi bir performans ortaya koyması, İsmail Kartal’ın işini kolaylaştırıyor.