20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Adana Demirspor’un Bu Sezonki Hataları

Adana Demirspor bu sezon süper lig de zirvede yer alıp renk katan farklı bir takım olarak dikkat çekiyor.

İtalyan teknik adamları Vincenzo Montella ile iyi bir uyum içinde olan mavi şimşekler bu sezon süper ligin en güçlü takımlarından birisi olurken Anadolu ‘dan yenide den bir şampiyon takım çıkar mı? Bunu başara bilirler mi diye de düşünmüyor değiliz.

Bu sezon süper lig de geri de kalan 31 lig maçında 17 galibiyet 9 beraberlik ve 5 mağlubiyet ile toplaya bildikleri 60 puan ile 4. Sırada yer alıyorlar.

Çok iyi bir sezon geçiren Adana Demirspor gelecek sezon Avrupa Liglerinde mücadele edebilirler ise onları Avrupa da izlemek daha bir keyifli olacak diye biliriz.

Bu sezon ki Adana Demirspor ‘ da ilk bakıldığında en dikkat çeken sorun hata süper lig de en fazla kırmızı kart gören takım konumundalar.

Bu sezon 7 kırmızı kart görerek en hırçın takımlardan birisi olarak Adana Demirspor’ un kart görme oranlarında yasadığı sıkıntılar takımın en büyük sorunlarından gibi.

Hücum anlamında çok üretken olan Adana Demirspor bir diğer sıkıntılı hataya çok açık veren bölgesi savunması diye biliriz. Kelecisi Aytaç yan toplar da ki yediği goller biraz da kısa kalması ile bu defosu çok belli olurken sol bekte ki Kevin Rodrigues takım savunmasında oyun zekasında çok fazla hataya yakın isimlerin basında gelen isimlerden birisi oldu.

KIRMIZI KARTLARDA REKOR ADANA DEMİRSPOR’DA OLDU

Adana Demirspor ‘un oyun yapısında açık oyunu tercih etmesi nedeni ile orta sahada ikili mücadelenin daha yüksek olması nedeni ile bu kartları çok kolay gören takımların basında yer aldılar.

Orta sahasında Belhanda gibi bir ikili mücadeleyi seven sert oyunda rakibini kovalayan geri vitesi olmayan birisi olunca kırmızı kartlarda lider olmaları çok normal diye bilsek te bu Adana Demirspor ‘un en büyük hatası ve zaafları arasında yer alıyor. Belhanda takım da bu sezon gördüğü 2 kırmızı kart ile ilk sırada yer alırken onu Stambouli, Akintola ve Yusuf Sarı takip ediyor.

SAVUNMACILARI VE KALECİSİ GÜVEN VERMİYOR

Adana Demirspor ‘ da bu sezon hücum özelinde iyi işler çıkarsalar da savunmada orta sahasında yer alan güçlü isimler olmadığı taktir de fikstürde daha kötü yerlerde ola bilirlerdi.

Savunmada sol bekleri Kevin Rodrigues takım savunmasında oyun zekasında çok fazla hataya yakın isimlerin basında gelen isimlerden.

Kalecisi Aytaç son haftalar da yan toplar da çıkmakta tedirgin isimlerden birisi olurken kısa olmasının avantajını da çok yasıyor. Yan toplar da arada kalıp zamanlama hatası ile takımın kalesinde gole neden oluyor. Savunmada ki bu hatalar ile sol bek ve kalecisi dışında yapa bilecekleri hatalar dışında zaafları yok gibi.