25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Abdülkadir Parmak Gaziantep FK İle Anlaştı

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Yukatel Kayserispor forması giyen Abdülkadir Parmak önümüzdeki sezon için Gaziantep FK ile anlaştı. Yukatel Kayserispor, transfer tahtasındaki sorunu çözmesi halinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Abdülkadir Parmak’ı kiralamayı planlıyordu.

Transfer Tahtası Hala Kapalı

Transfer tahtası kapalı olan Yukatel Kayserispor’da bir süredir Başkan Berna Gözbaşı ve yönetim transfer tahtasını açabilmek için ciddi çaba sarf ediyor. Hatta bu sebeple Kayseri’nin ileri gelen iş adamları ve siyasilerinin katıldığı bir de zirve gecesi düzenlendi ve bu gecede transfer tahtasını açmaya yetecek paranın toplanacağı düşünüldü. Ne var ki evdeki hesap çarşıya uymadı ve belirli bir miktar para toplansa da bu Kayserispor’un transfer yasağının kalkabilmesi için yeterli olmadı. İlgili gecenin ardından benzer bir gece daha düzenleneceği ve yeterli paraya ulaşılacağı öngörülse de şimdiye kadar böyle bir şey gerçekleşmedi.

Teknik direktör Çağdaş Atan, hazırlık kampı öncesinde verdiği demeçte bu sene bütün hazırlıklarını transfer tahtası sanki hiç açılmayacakmış gibi yapacaklarını söylemiş ve mevcut kadroyu büyük ölçüde koruduklarını, bunun kendileri için büyük bir avantaj olduğunu ama illa oyuncuya ihtiyaç duyarlarsa da bunu altyapıdan yapacakları takviyelerle giderebileceklerini belirtmişti.

Çağdaş Atan‘ın bu sözlerine rağmen Kayserispor’da taraftar transfer tahtasının açılmasını dört gözle bekliyor. Yine yönetimin de bu konuda bir beklentisi olduğu için, bonservis bedele ödenmeden de olsa kiralama yönetimi ile bazı oyuncuların kadroya katılması konusunda belli çalışmalar yapılıyordu. Abdülkadir Parmak da bu çalışmalardan birinin öznesiydi aslında. Geçen sezonu Yukatel Kayserispor’da kiralık olarak geçiren oyuncunun performansından hayli memnun olan sarı kırmızılı ekip, bu sezonda da transfer tahtasının açılması halinde yine kiralık olarak Abdülkadir Parmak’ı düşünüyordu.

Bonservisi Trabzonspor’da olan ve 2024 Haziran’a kadar Trabzonspor ile kontratı devam eden orta saha oyuncusunun bu sene de kiralık gönderileceği neredeyse kesin gibiydi ve aslında oyuncunun da Kayseri’ye sıcak baktığı biliniyordu. Ne var ki Kayserispor’da transfer sürecinin uzaması, transfer tahtasının açılmaması sebebiyle Trabzonspor kulübü ve Abdülkadir Parmak ister istemez diğer alternatifleri değerlendirmek durumunda kaldı ve sonunda Gaziantep FK’nin teklifini kabul eden oyuncu 2022 23 futbol sezonu boyunca Gaziantep FK forması giyecek.

Abdülkadir Parmak

Abdülkadir Parmak Kimdir?

28 Aralık 1994 Trabzon doğumlu oyuncu futbola Trabzon şehrinin takımlarından 1461 Trabzonspor’da başladı. Bu kulüple profesyonel sözleşme imzalamasının ardından ise Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderildi. 2014’te altyapısında yetiştiği takım olan 1461 Trabzonspor’a geri döndü ve 2 sezon boyunca burada oynadı.

2016 17 sezonu başındaki transfer döneminde Trabzonspor kadrosuna katılan oyuncu Trabzonspor formasıyla 103 maça çıkıp 9 gol atarken 6 da asist yaptı.

Abdülkadir Parmak, geride kalan sezonda Yukatel Kayseerispor formasıyla 17 maça çıkıp 1 gol atarken 2 de asist yapmıştı.