25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Aaron Ramsey Kimdir?

Takdir edersiniz ki, Birleşik Krallık içerisinde yer alan ülkelerin futbolcularının değeri her zaman fazladır. Bu oyuncuları Premier Lig’den koparmak bir hayli zordur. İngiliz futbolcuların oluşturduğu İngiltere milli takımı her turnuvaya şampiyonluk hedefi ile başlar. Fakat, söz konusu hedefi bir türlü tutturamaz.

Aaron Ramsey, Birleşik Kralllık coğrafyasının son 15 yılda yetiştirmiş olduğu en özel oyunculardan birisi! Gelin, bu oyuncunun kariyerine bir göz atalım!

1990 Doğumlu Oyuncu Futbola Cardiff City’de Başladı

26 Aralık 1990 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.78 boyundadır. Birçok kişi, bu oyuncunun İngiliz olduğunu düşünür. Ancak, kendisi Galler vatandaşıdır. 2008 yılından bu yana Galler milli takımına çağrılan bir isimdir. Milli formayı bugüne kadar 82 defa giyme başarısını göstermiştir. 20 gol atıp dokuz asist yapmıştır. Aynı jenerasyonda olduğu Gareth Bale gibi Galler tarihine damga vurmuş bir isimdir.

Aaron Ramsey, futbola 1999 yılında henüz dokuz yaşında olduğu dönemde Cardiff City’de başladı. Altyapı eğitimini bu kulüpte aldı. 2007 – 2008 sezonunda A takıma yükseldi. Söz konusu sezonda ortaya koyduğu performans ile dikkat çekti. Arsenal, bu oyuncuyu 2008 yılının Temmuz ayında 6.4 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Arsenal’i o dönem ünlü Fransız teknik adam Arsene Wenger çalıştırıyordu.

Oyuncunun Yıldızı Arsenal’de Parladı

Aaron Ramsey, henüz 18 yaşındayken transfer olduğu Arsenal’de hemen forma şansı bulamadı. Nottingham Forest ve Cardiff City gibi kulüplerde kiralık olarak forma giydi. 2011 – 2012 sezonuyla birlikte daha çok süre almaya başladı. 1990 doğumlu oyuncu, 2018 – 2019 sezonunun sonuna kadar Arsenal’de forma giydi. İngiliz ekibiyle toplam 369 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 64 gol atıp 66 asist yaptı. Başta merkez olmak üzere orta sahanın her yerinde görev yapabilen oyuncunun skor katkısı gerçekten çok iyiydi.

Aaron Ramsey, Arsenal’de bireysel olarak çok iyi bir performans sergiledi. Ancak, herhangi bir kupa kazanma başarısını gösteremedi. Yine de genç yaşında transfer olduğu İngiliz kulübünün tarihine geçen isimlerden birisiydi.

Aaron Ramsey

Aaron Ramsey Juventus’ta Tutunamadı

Arsenal’den ayrılma kararı alan Aaron Ramsey’in yeni adresi Juventus oldu. Bu tür oyuncuları bedelsiz bir şekilde kadrosuna katmayı seven İtalyan kulübü, Gallerli oyuncunun Serie A’da fark yaratacağına inanıyordu.

Aaron Ramsey, Juventus formasını 2.5 sezon boyunca giydi. 70 maçta görev aldı. Altı gol ve altı asist yapabildi. İtalya macerası hayal kırıklığı oldu.

Son olarak, 32 yaşındaki oyuncunun geçtiğimiz sezon neler yaptığından bahsedelim! Juventus’tan ayrılan Aaron Ramsey, bedelsiz bir şekilde Nice kulübüne transfer oldu. Nice kulübüyle geçtiğimiz sezon 34 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 99 dakika kaldı. Sezonu bir gol ve üç asist ile tamamladı. Oyuncunun Nice ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi.