20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

A Milli Takımda Sular Durulmuyor

A Milli Takımımız’da, Ermenistan karşısında ortaya konan kötü futbol ve son anda karşılıklı atılan goller ile 1 – 1’lik beraberliğin alınması sonrası gözler tekrar 60 yasın da ki Alman teknik direktör Stefan Kuntz’un geleceğine çevrildi.

2024 Euro şampiyonası elemelerinde D Grubun da yer alan A milli futbol takımımız Ermenistan karşısında ortaya konan kötü futbol ve son anda karşılıklı atılan goller ile 1 – 1’lik beraberliğin alınması sonrası çatlak sesler çıkmaya başladı.

Alınana kötü sonuçlar da her zaman Alman teknik adam ile yollar ayrılıyor haberleri çok fazla çıkmaya devam ediyor.

Ermenistan maçı sonrasında ise A Milli takımımız Japonya karşısında hazırlık maçında sahaya çıktılar.

Japonya karşısında ise alınan 4 – 2 lik mağlubiyet sonrasında ise gözler 60 yasın da ki Alman teknik direktör Stefan Kuntz’un geleceğine çevrildi.

ALMAN TEKNİK ADAM KADRO TERCİHLERİ İLE TARTIŞILIYOR

A Milli Takımımız’da, Ermenistan karşısında ortaya konan kötü futbol ve son anda karşılıklı atılan goller ile 1 – 1’lik beraberliğin alınması sonrası gözler tekrar 60 yasın da ki Alman teknik direktör Stefan Kuntz’un geleceğine çevrildi.

60 yasın da ki Alman teknik direktör Stefan Kuntz A milli takım ile yolların ayrılmasının konuşulmasında ki en büyük sebep ilk 11 ve kadro tercihi olacak.

Milli takımı kurarken son Ermenistan maçına bakıldığında kadro tercihi ilk 11 kurulumu ve takım da ki sakatlıklar sonrasında ki tercih ettiği isimler tartışılır.

Alman teknik adamın aslında hazır olmayan ve formsuz bir dönem geçiren oyuncuları tercih etmesi, Ermenistan maçındaki oyuncu değişiklikleri başarısızlığın nedeni olarak gösterile bilir.

Kendi kafasında bir oyun ve takım ilk 11 oluşturan Alman teknik adam bunun başarılı olabileceğine inanması kendi sonunu getiriyor.

Ermenistan maçında savunmada Merih veya Çağlar ın yerine Abdülkerim kullanmaması tartışıla bilecek en önemli sebep. Orta sahada İsmail ve Orkun gibi iki benzer özellikli oyuncuyu oyun içinde tutması ve aslında en önemlisi hücum hattında yasandı. Cengiz in kötü performansına rağmen 90 dakika sahada kalması, santrafor olmayan Barış Alper’e bu görevi vermesi tartışılır. Cenk, Umut ve Enes in sakatlıklarında Halil Dervişoğlu nun tercih edilmesi ise ayrı bir tartışma konusu.

ARKASINDA KİMSE KALMADI

Stefan Kuntz un A milli takım ile başarılı ola bileceğine inanan kişi sayısı azdır. Alman teknik adamın muhtemelen burada başarılı olacağına inanan tek kişi, onu getiren TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop olsa da artık onun da hocaya medya önünde desteğini son günler de görmüyoruz.

Alman teknik adam artık tamamen yalnız kalmış durumda.

2024 için şansımız devam ederken Alman teknik adama en azında son maçlara kadar destek çıkılıp arkasında durula bilir.

Suna ki duruma baktığımız da sonuç olarak grupta 3 maçımız kaldı ve karar vericilerin Türkiye’yi finallere götürecek en doğru kararı bir an önce vermesi şart olsa Alman teknik adam ile bu süreci atlatmak en doğrusu olacak.

2024 katılma sansımızın devam ettiği bu süreçte kalan maçları tamamladıktan sonra gereken zaten yapılacaktır.