25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

2020 2021 Sezonunda Hes Kablo Kayserispor’un Yolculuğu

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 17. sırada bitiren takım Hes Kablo Kayserispor oldu. Sezon genelinde beklentilerin olduça altında bir performans ortaya koyan Hes Kablo Kayserispor, son haftalarda üst üste beraberlikler aldı.

Teknik direktör Dan Petrescu’nun öğrencileri, Süper Lig’i düşme potasının hemen üzerinde tamamlamayı başardı. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 9 galibiyet, 14 beraberlik ve 17 mağlubiyet alan Hes Kablo Kayserispor, toplamda 41 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 22 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 4 galibiyet, 7 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak 19 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 35 gol atmayı başaran Kasımpaşa, kendi kalesinde 52 gol gördü. Sezon genelinde Hes Kablo Kayserispor’un yaptığı flaş transferler Denis Alibec, Manuel Fernandes, Ramazan Civelek, Yaw Ackah ve Anton Maglica olmuştu. Öte yandan Bernard Mensah,Hasan Hüseyin Acar, Yaw Ackah, Mario Situm ve İlhan Depe, takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Hes Kablo Kayserispor’un  Başarılı ve Gözde İsimleri

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 17. olarak bitiren teknik direktör Dan Petrescu yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Doğan Alemdar, Lung, İsmail Çipe, Abdulkadir Taşdan, Kolovetsios, Aziz Eraltay, Attamah, Sapunaru, Uğur Demirok, Miguel Lopes, Yasir Subaşı, Paz, Oğuzhan Çapar, Adem Doğan, Barış Doğan, Lennon, Kvrzic, Ramazan Civelek, Pedro Henrique, Campanharo, Avramovski, Ackah, Hüseyin Acar, Muhar, Fernandes, Nurettin Korkmaz, Melih Okutan, Sabovic, İlhan Depe, Manzala, Ahmet Kartal, Uzodimma, Eray Özbek, Talha Sarıarslan, Ahmet Malatyalı, Muhammed Eren Arıkan, İlhan Parlak, Alibec, Muğdat Çelik, Emre Demir, Kanga, Luckassen, Maglica, Ömer Uzun, Okan Acar ve Mario Situm.

Hes Kablo Kayserispor’da Skora Etkisi Olanlar

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Hes Kablo Kayserispor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: İlhan Parlak 9 gol, Pedro Henrique 8 gol, Daniel Avramovski 2 gol, Denis Alibec 2 gol ve Wilfried Kanga 2 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Hes Kablo Kayserispor’da en çok asist yapan futbolcuları ise 5 asist ile Aaron Lennon, 3 asist ile Daniel Avramovski, 2 asist ile İlhan Parlak, 2 asist ile Pedro Henrique ve 2 asist ile Gustavo Campanharo oldu.